Get Adobe Flash player

1.FK Příbram - Proti Dukle se nám stále nedaří

1.liga: Příbram - Dukla Praha 0:2

Proti Dukle se nám stále nedaří

Negativní bilanci proti celku z Julisky jsme nezlomili ani po sobotním utkání. Hosté zvítězili ve Startip Aréně 0:2, oba góly zaznamenal Kalouda.

Trenér František Straka poslal na hřiště potřetí za sebou stejnou základní sestavu. Ta se však proti aktivní Dukle nedokázala prosadit od samého začátku utkání. Svoje také udělalo velké množství nepřesností a tak kromě dvou rohových kopů jsme se nedokázali prokombinovat před branku Rady a zahrozit.

Hostujícímu tým naopak vyšla akce už ve 14. minutě, Kalouda zatáhl míč do vápna, prostřelil Aleše Hrušku. Střele ještě pomohl dobíhající Hlinka. Rozhodčí do zápisu označili střelcem prvně jmenovaného hráče. Nic to neměnilo na faktu, že hosté vedli. Náš tým navzdory ztrátě nijak nedokázal konkurovat hře Dukly a hledal se.

Nejblíž byl ke skórování Jakub Řezníček při hlavičce nazad a také Tomáš Hájovský, který se dostal k hlavičce po rohovém kopu. Jeho pokus šel těsně nad branku. Dukla neměla přímou šanci, kterou by ohrozila naši branku, ale držela častěji míč na kopačkách a hlídala si hru.

Po změně stran diváci čekali střídání. To nepřišlo ihned, trenér ještě chvilku dal šanci základní sestavě. Pak již do hry přišel Petr Švancara a Lukáš Stratil. Hra se oživila, probudilo se i publikum a Příbram Duklu mačkala. Místy až drtivý tlak však přinesl pár střel mimo nebo přímo do rukavic brankáře. Jenže ani pokusy Švancary nebo Tarczala k brance nevedly.

V 69. minutě přišel šok. Hosté z rychlého kontru dali druhou branku, když nahrávku před prázdnou branku zužitkoval Kalouda. Šance na vyrovnání by žila, kdyby přišel rychlý kontaktní gól. Ten bohužel nepřišel a tak šance na body klesala přímou úměrou k tomu, jak ubýval čas.

Příbrami tak útok na další ligové body nevyšel a během reprezentační přestávky tak musí realizační tým nastartovat mužstvo k bodovému zisku na Slovácku.