1.FK Příbram - Reklama na fotbal

1.liga: Příbram - Jablonec 3:3

V atraktivním utkání dokázala Příbram dohnat dvoubrankové manko a připsala si jeden bod za remízu 3:3. O branky se postarali Hájovský, Wágner a Střihavka.

Natěšené příbramské publikum si v solidním počtu našlo cestu do Startip Arény v předvečer velikonočních svátků. Diváci však byli určitě také zvědavi, co že to provedl trenér Straka s příbramským týmem.

A lze říct, že se děly opravdu divy. Už ve 13. minutě si na Pleškův rohový kop naskočil nejvýše Tomáš Hájovský, otevřel skóre a zároveň se trefil ve druhém utkání v řadě - 1:0. Jenže z vedení jsme se neradovali dlouho. O dvě minuty později si na centrovaný míč naběhl do vápna Novák a vyrovnal. Aleš Hruška, který chytal svůj 100. ligový zápas neměl nejmenší nárok.

Skóre se mohlo vrátit na naši stranu za moment. Robert Valenta šel sám na Valeše, jenže míč mu uskočil a míří daleko mimo tyče.

Ve 23. minutě se do obrany vřítil Loučka sám před Hruškou přesně míří a dokonce posílá hosty do vedení. To byla hořká sprcha za slibný vstup do zápasu. A mohli jsme brzo vyrovnat. Po střele Tomáše Krbečka už skákala půlka stadiónu, jenže míč orazítkoval tyč a proběhl po brankové čáře.

Před koncem prvního poločasu píská rozhodčí přímý kop před naším vápnem a exekutor Novák se po střele přes zeď nemýlí. Branka na 1:3 zároveň uzavírá poločas.

Nepříznivé skóre byla opravdová výzva pro příbramské hráče pro druhý poločas. V 50. minutě Jugas vbíhá do vápna a pálí mimo. A střídající Pilík posílá tečovanou střelu do rukavic brankáře Jablonce. Kontaktní branky se tak stadión dočká až v 70. minutě. Odražený míč si na penaltě zpracuje ideálně Tomáš Wágner a propálí míč do sítě - 2:3!

To je živá voda pro domácí tým i celý stadión. Od těchto chvil se valí na jabloneckou branku jedna akce za druhou. Dostáváme i šanci přímého kopu a ten posílá Kuvajťan Aziz do tyče. V 83. minutě se po obrovském závaru podaří protlačit míč za brankovou čáru Davidu Střihavkovi. Že míč přešel čáru, ukazuje pomezní sudí a jasnou signalizací uvádí Příbramáky v jásot.

Kdyby se hrálo ještě dalších deset minut, možná že by padla i vítězná branka. I tak se ozývalo z hlediště bouřlivé a spokojené skandování. Po závěrečném hvizdu znamená zisk jednoho bodu malé vítězství, protože dotáhnout ztrátu dvou gólů není obvyklý jev, zejména proti celku ze špičky tabulky.