1.FK Příbram - Rekordní výhra o pět branek

1.liga: Příbram - Jihlava 5:0

Rekordní výhra o pět branek

Příbram rezolutně odpověděla na poslední selhání v Jablonci a v záchranářském duelu smetla Jihlavu vysoko 5:0. Byl vyrovnán rekord dosud nejvyšší výhry z roku 2003, kdy jsme stejně porazili Hradec.

Studené podzimní počasí i nepříznivý výsledek z Jablonce nepřilákal na důležitý zápas tolik diváků, ovšem po skončení utkání musí všichni, kteří nedorazili, litovat.

Příbram si už od úvodu vytvořila mírný tlak, který rezultoval v rychlou branku. V 11. minutě Tomáš Pilík poslal přesný centr do vápna, kde Jiří Mareš jen zlehka usměrnil míč do Blažkovy brány - 1:0. Do velké šance se po jednom z rohových kopů dostal Tomáš Zápotočný, jenže sám před brankou netrefil míč přesně.

Aktivní hra našeho týmu nepouští Vysočinu k ničemu nebezpečnému, Aleš Hruška je po celý zápas téměř bez práce. Naopak se ve začnou dít věci po půlhodině hry. Nejprve si ve 31. minutě převezme míč Lukáš Stratil a nádhernou střelou zavěsí míč do sítě - 2:0. Uteče pouhá minuta a centrovaný míč od Daniela Tarczala se dostane až Pilíkovi a ten prostřelí bránící hráče i Blažka potřetí!

Svoje štěstí pokouší také Jakub Řezníček, který celý zápas odehrál s obrovskou snahou dát konečně v příbramském dresu gól. Jenže něco mu pochytá Blažek a jiné střely letí mimo branku.

Poločasová přestávka nic v průběhu zápasu nemění. Jihlava hraje špatně a naši hráči si z obrany dělají promenádu. Smůla se lepí na paty Řezníčkovi, který po změně stran šel dvakrát na Blažkovu branku, ale ani jedna z gólových šancí nekončí míčem v brance.

Polevující útočné snaze Příbrami pomůže střídání. Petr Švancara, který dostal před utkáním dres ke 300. ligovému zápasu z Jablonce, si narazil v 76. minutě míč s Tarczalem a proti brankáři Blažkovi nezaváhal. Rozvlnil síť čtvrtou brankou.

V 81. minutě jsme po faulu na střídajícího Martina Krameše dostali možnost přímého kopu. Ten nakonec kopnul Lukáš Pleško tak precizně, že se Blažek jen díval za míčem v síti - 5:0. Ikdyž mohl konec zápasu přinést další branky, skóre se již neměnilo.

Výsledkem 5:0 byl vyrovnán dosud nejvyšší rekordní zápis z výhry 5:0. Tu jsme dosáhli naposledy 9. března 2003 v utkání proti Hradci Králové. Pro fanoušky byl dnešní výsledek pěknou náplastí za ne zcela povedený podzim sezóny 2013/2014.