1.FK Příbram - Remíza na závěr soutěže

1.liga: Liberec - Příbram 1:1

Remíza na závěr soutěže

Na těžkém a podmáčeném terénu vydolovala Příbram bod na půdě Slovanu Liberec za remízu 1:1. Jedinou branku vstřelil v prvním poločase z penalty Tomáš Wágner. Naši dohrávali v oslabení, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Aziz.

Utkání jsme sledovali online

František Straka poslal do sestavy uzdraveného Josefa Divíška, stopera Alexe Andrejeviče, který celou sezónu sbíral zápasové zkušenosti v příbramské juniorce a poprvé si v sezóně zachytil Jakub Rondzik.

Dalo se čekat, že ve formě hrající Liberec bude útočit. Bylo však dobře, že ani náš tým nezahálel a měl připravené nebezpečné brejky. Když byl v 10. minutě Jiří Mareš zatažen za dres ve vápně, rozhodčí odpískal penaltu, kterou bezpečně proměnil Tomáš Wágner. Byla to již jeho šestá branka v sezóně. Příbramský forward se tak stal nejlepším střelcem týmu v této sezóně.

Liberec se sice hnal před naši branku, jenže zůstalo jen u převahy. Naopak velmi blízko ke skórování byl Aziz ve 27. minutě. Už postupoval za odraženým míčem sám na branku, ale Hauzr, který se v tomto zápase loučil s kariérou vyběhl z brankoviště včas. O pár minut další střelecký pozdrav kuvajtského záložníka letěl těsně vedle.

Libereckou šanci zahodil ve 34. minutě Šural, když pálil do boční sítě. Podobně se dařilo i Fleišmanovi, který z úhlu netrefil branku.

Po přestávce přicházely další šance. Nejprve Rabušic netrefil ideálně míč a z protiútoku zakončení Lukáše Pleška šlo do rukavic brankáře Slovanu. Dorážející Wágner pak už nestačil být u míče, který byl u brankové čáry, včas. A vzápětí další šanci Liberce zahodil Delarge a Rabušicovi chytá střelu Jakub Rondzik.

V 57. minutě se po dalším rohovém kopu už domácí Šural prosadil - 1:1. Poté přišel slavnostní moment, který má s naším klubem hodně spojitého. Kariéru uzavíral posledním střídáním obránce Tomáš Janů, který jako příbramský odchovanec před 16 lety v lize a odehrál celou sezónu 97/98 v našich barvách.

Poslední minuty patřily brankáři Rondzikovi a jeho brance. Za pomoci brankové konstrukce totiž náš gólman už nepustil žádné míče do sítě a tak si Rabušic i Štajner museli zoufat. Zejména Štajnerův přímý kop, který už letěl do branky a Rondzik jej vytáhl na tyč patřil mezi nejhezčí momenty podvečera.

FC Slovan Liberec – 1.FK Příbram 1:1 (0:1)