1.FK Příbram - Sen se stal skutečností!

FNL: Opava - Příbram 1:1

Sen se stal skutečností!

Pouhý rok trval pobyt Příbrami ve druhé lize. Po remíze 1:1 na půdě vedoucí Opavy jsme získali potřebný bod a POSTUPUJEME zpět do první ligy!

Plný stadion v Opavě přivítal dva nejvýše postavené týmy FNL a diváci se těšili na útočný fotbal. V hostující sestavě chyběl vykartovaný Jan Matoušek a Peter Grajciar začal utkání pouze na lavičce.

Utkání začala lepé Opava, ale příbramská obrana aktivním presingem eliminovala veškeré snahy o ohrožení branky. V 11. minutě našel Slepička centrem Fantiše, který dostal míč co branky, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. Na druhé straně měl největší šanci prvního poločasu Kayamba, kterého v dobré pozici vychytal Boháč.

Do druhé půle vstoupila lépe Opava a díky hlavičce Puškáče šla ve 48. minutě do vedení. Stejný hráč mohl za 5 minut posunout domácí do dvoubrankového vedení, ale Boháč ho včasným vyběhnutím vychytal. Z protiútoku se k míči dostal Roman Květ a po samostatném úniku vyrovnal střele ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1!

Vstřelené branky odstartovaly útočné manévry a před oběma brankami bylo dalších 15 minut hodně rušno. V 81. minutě byli po vzájemné potyčce vyloučeni Kayamba a Skácel. Závěr utkání patřil domácím, kteří nedokázali proměnit několik velmi dobrých příležitostí.

Pak již přišel závěrečný hvizd a s ním i příbramské radost ze získaného bodu, který definitivně potvrdil návrat do nejvyšší soutěže!

SFC Opava – 1.FK Příbram 1:1 (0:0)