1.FK Příbram - Škoda nevyužitých šancí

1.liga: Příbram - Dukla Praha 1:1

Škoda nevyužitých šancí

V domácím utkání s Duklou sahala Příbram po třech bodech, ale nedokázala v závěru proměnit několik velmi dobrých šancí. Zápas tak po brankách Dejmka a Borka skončil remízou 1:1.

Snaha zlomit dosavadní bilanci bez vítězství byla na našem týmu patrná a diváci se tak od začátku mohli těšit ze zajímavých akcí. Ze začátku to byly hlavně standardky, jenže v nich nedošlo k přímému ohrožení branky. Nejblíž brance tak byl ve 20. minutě Zoran Danoski, když prudkou hlavičku poslal mimo tyče. A nadějný brejk toho samého hráče zastavil praporek rozhodčího při ofsajdu.

Nad pokutovým územím Dukly tak stále létaly centry, bohužel většina z nich byla nepřesných a tak se hráči čekající ve vápně nedočkali přesných nahrávek. A když ve 40. minutě vyšla hostům rozehrávka rohového kopu podle signálu, tak jsme prohrávali 0:1. Autorem branky byl ex-příbramský Tomáš Borek, když se dobře zorientoval ve vápně.

Poslední minuty půle zatlačil náš tým Duklu před branku, vytvořil si i několik šancí. Tu největší neproměnil Martin Šlapák, když trefil přímo brankáře.

Po změně stran se mohla ujmout už první šance Zdeňka Koukala, kterému zakončení sebral z branky Rada. Vyrovnání přesto na sebe nenechalo dlouho čekat. V 57. minutě Radek Dejmek si našel ideální prostor ve vápně při standardce a přesně hlavičkoval - 1:1.

Příbramský stoper byl od tohoto momentu hodně vidět, bránil i útočil a nebyl daleko od druhé branky, když po dalším rohu hlavičkoval nad branku. V 72. minutě viděli diváci obrovskou dvojšanci. Nejprve se Koukal při dorážce trefil po zemi do ležícího Střihavky. Akce pak dál pokračovala a Milan Mišůn si udělal z obránců slalomové tyče, jenže sám před gólmanem pálil těsně vedle pravé tyče.

Ve velké šanci byl i střídající Tomáš Wágner, kterému míč vyrazil Rada k Davidovi Střihavkovi a ten pálil z dobré pozice nad branku. Vypadalo to, že branka musí přijít každou chvílí. Danoski vyprášil rukavice gólmanovi také a Mišůn se opět ke své smůle mezi tyče netrefil. Když padl závěrečný hvizd, zisk pouhého bodu po tolika šancích hodně bolel.