1.FK Příbram - Slovan nebyl v utkání s Příbramí aktivnějším mužstvem, i tak vyhrál vysoko 4:1

Juniorská liga: Liberec - Příbram 4:1

Slovan nebyl v utkání s Příbramí aktivnějším mužstvem, i tak vyhrál vysoko 4:1

Článek

Na duel v Liberci budou Příbramští zřejmě ještě dlouho vzpomínat. Předvedli ofenzivní podívanou a v první půli si dokázali vytvořit velký tlak. I zásluhou neproměněné penalty ale nakonec prohráli vysoko 1:4. Dvě branky vstřelil Petr Petr.

Utkání jsme sledovali online

Do zápasu lépe vstoupila Příbram, už po šesti minutách se mohla radovat z úvodního gólu. Januška našel přízemním prudkým pasem skrz malé vápno u zadní týče postaveného Laňku. Ten vypálil z voleje, ale Konečný výborným zákrokem ránu zneškodnil. Liberecký gólman byl během první půle v permanenci, všechny rány ale dokázal zlikvidovat.

Naopak liberecké mužstvo se radovalo ve třiadvacáté minutě. Dominik Gembický překonal na pravé straně obránce a záhy si poradil i s Kočím. Zanedlouho přišla zčistajasna další šance Slovanu. Gembického pas zprava na úplně volného Petra už málem zvedl ruce nad hlavu celé lavičce, druhý jmenovaný však těsně nedosáhl v ideální pozici na balon a nasměroval ho pouze vedle branky.

Pak už zase čaroval domácí brankář Konečný. Nejdřív zasáhl proti Květově dobré ráně a poté zlikvidoval penaltu po faulu na Černého. Míč si postavil hostující kapitán Laňka, nicméně na libereckého brankáře si nepřišel. Ten vyrazil první ránu k levé tyči a pak si poradil i s následnou dorážkou.

Na začátku druhé půle se svěřenci trenéra Holeňáka radovali podruhé. Nařízený pokutový kop bez větších potíží proměnil Matyáš Kazda střelou doprostřed branky. O další dvě minuty později navíc při úniku oběhl Kočího Petr Petr a zavěsil míč přesně mezi tři tyče. Stejný hráč se o chvíli později opět ocitl v úniku, tentokrát ho ale Kočí vychytal. Po následném rohu se dostal do šance ještě Dvořák. Ani ten však na gólmana hostí nevyzrál.

Příbramští se nakonec dokázali prosadit. V 77. minutě vypálil zpoza šestnáctky k levé tyči Denis Laňka, bleskurychlá odpověď ale přišla z kopačky Petra Petra. Ten svůj brejk proměnil zakončením mezi nohy Kočího. Vysoké vedení už si liberecké mužstvo pohlídalo a připsalo si tak další tři body do tabulky.

FC Slovan Liberec – 1.FK Příbram 4:1 (1:0)
Branky 56. a 78. Petr, 22. Gembický, 54. Kazda (pen.) – 76. Laňka.