1.FK Příbram - Sníh přinesl důležité vítězství

1.liga: Příbram - Ostrava 2:1

Sníh přinesl důležité vítězství

Příbram dokázala navázat na předchozí domácí výhru a v důležitém utkání porazila brankami Kalivody a Wágnera Ostravu 2:1.

Těžké povětrnostní podmínky komplikovaly zahájení utkání a určitě odradily i mnoho diváků. Na fotbal se tak přišli podívat skutečně ti neotrlejší, kterým vánice a mráz nevadily. Hrací plocha byla uklizena těsně před zahájením zápasu, sudí plochu uznali za hratelnou a vzhledem k tomu, že i oba týmy chtěly hrát, mohlo se začít.

Oba celky hrály aktivně, ale přeci jen se čekalo na větší šance. I když terén vybízel k jednoduchému zakončení, oba celky se snažili o kombinační hru. Pro Příbram z toho rezultovaly rohové kopy, Ostrava vyslala v 18. minutě prudkou ránu z kopačky Droppy a Aleš Hruška plavající střelu vyrazil.

Příbramská kombinace na pravém křídle několikrát otestovala obranu Ostravy, Martin Šlapák a David Kalivoda se do zakončení hned neprosadili, ale ve 23. minutě si jejich kombinace pohrála s baníkovskými hráči a David Kalivoda skákající střelou překonal Bučka v bráně.

Náš tým mohl do konce poločasu přidat i další branky, protože svého soupeře přehrával, ale na další gólovou akci už si museli diváci počkat do druhé části hry.

Jenže tato akce přišla z kopaček hostů. Vcelku nerušená kombinace uvnitř vápna vyšla Kukecovi, který střelou k tyči propálil i Hrušku v brance. Vyrovnání mohlo být pro náš tým kritické. Naštěstí naši hráči zabojovali. Martin Šlapák si připravil dobrou střelu, kterou Buček vyrazil na roh.

V 57. si na standardní situaci z kopačky Pepy Divíška naběhli ideálně Tomáš Wágner a střelec uplynulých sezón se nemýlil - 2:1. Ve vzduchu visela další branka, protože hosté otevřeli obranu. Jenže chyběla přesná finální nahrávka, která by zápas pomohla rozhodnout.

A tak se ti nejskalnější fanoušci museli o příbramskou výhru obávat až do samého závěru. Když včasným vyběhnutím zhatil příbramský gólman Aleš Hruška šanci nebezpečnému Svěrkošovi, naděje na zisk bodu svítaly jasněji a zbylý tlak Baníku jsme přestáli bez úhony.