1.FK Příbram - Soupeře udolala útočná smršť v závěru

Tipsport Liga: Č. Budějovice - Příbram 2:4

Soupeře udolala útočná smršť v závěru

Článek

Hráčů Marily vyšel parádně vstup do zimní Tipsport ligy, když porazili prvoligový tým Českých Budějovic 4:2. O naše branky se postarali Jakub Navrátil, Michal Klesa, Jales a Daniel Huňa. Celý zápas odehrála i nová posila Jan Kalabiška.

Prohlédnout fotografie

Po týdnu hrubé přípravy nastoupili hráči Marily k prvnímu přípravnému utkání v rámci Tipsport ligy proti Českým Budějovicím. Ještě před začátkem zápasu musel trenér František Barát udělat změnu v sestavě. Původně nominovaný Radek Šindelář si natáhl sval a místo něj se tedy divákům představil Pilík.

Po úvodním oťukávání měli více ze hry hráči Příbrami. V první vážnější situaci se v 6. minutě ocitl Navrátl, ale jeho hlavička po trestném kopu Pilíka si cestu mezi tyče nenašla. Oba hráči si stejnou situaci zopakovali o deset minut později. Pilík posadil trestný kop na Navrátilovu hlavu a ten překonal bezmocného Křížka v brance Budějovic. Po obdržené brance se začali více prosazovat i České Budějovice. Jejich první střela na branku ve 22. minutě ještě Hrušku neohrozila, ale o dvě minuty později přišlo vyrovnání. Tarczal prohrál souboj ve středu hřiště, k míči se dostal Pravda a jeho centr proměnil v gól Plichta - 1:1. Další chyba v příbramské defenzívě přišla těšně před přestávkou. K míči se dostal Dolejš a krásným lobem strhl vedení na stranu Budějovic.

Ve druhém poločase začali postupně Budějovicím docházet síly a Příbram si vypracovávala jednu šanci za druhou. Ve výhodných pozicích se postupně ocitli Huňa, Pleško a Pilík. V 68. minutě se vytáhl dobře chytající Křížek, když s velkou námahou vytáhl Podrazkého gólový trestný kop na roh. O chvíli později vysunul křižnou střelou Tarczal Huňu, jeho centr do vápna hlavou v pádu posunul Jales na Kalabišku, ale mladý záložník trefil jen tyč.

Rozhodující situace utkání se odehrály v závěrečných deseti minutách. V 80. minutě svým důrazem vybojoval na levé straně míč Kalabiška a přízemním centrem vybídl k vyrovnání Klesu. Už za dvě minuty se řítil na Křížka Huňa, ale nedal. V 85. minutě strhl vedení na stranu Příbrami parádním volejem Jales. Těsně před koncem utkání se znovu na pravé straně uvolnil Kalabiška a jeho centr proměnil Huňa ve čtvrtou branku.