1.FK Příbram - Sparta překvapení nedopustila

Pohár FAČR: Sparta - Příbram 3:1

Sparta překvapení nedopustila

Příbram nedokázala navázat na domácí remízu z prvního utkání a v odvetě ve Strahovském tréninkovém centru podlehla Spartě 3:1. O naši branku se po přestávce postaral z trestného kopu Tomáš Pilík.

Zranění nepustilo do pohárového zápasu brankáře Marka Boháče, stejně tak se proti Spartě tradičně nemohli obléknout do dresu Zeman a Deli.

Pomalý rozjezd našeho týmu trestala Sparta hned na začátku zápasu. Kadeřábkův centr poslal za záda Lukáše Krbečka útočník Přikryl. A domácí tým, který hrál v netradičním prostředí na Strahově, tlačil dál. Krejčího akci zmařil náš brankář stejně tak i šance reprezentanta Kadeřábka.

Naše šance byly v prvním poločase sporadické, dostali jsme se jen k jedinému rohovému kopu, který je parádní disciplínou Tobiášových svěřenců. Nejblíže k brance byla dvojice Suchan Řezníček, ale střílený centr na příbramského ostrostřelce odvrátili obránci Sparty.

Po změně stran trenér Pavel Tobiáš vystřídal klíčové opory Zápotočného s Řezníčkem kvůli lehčím zdravotním potížím. I bez opor jsme se dočkali brzy vyrovnání a dostali se tak znovu do hry o postup. Faul na Martina Filla potrestal přesně zahraným přímým kopem Tomáš Pilík. Ten mohl přidat dokonce i druhý gól, ale na poslední chvíli jej o brejk připravil skluzem bránící Holek.

Sparta patnáct minut bojovala znovu o rozhodující gól. Ten vstřelil v 64. minutě výstavní střelou Josef Hušbauer. Když pak v 71. minutě dal třetí gól domácích Dočkal přesnou střelou přes zeď, bylo o postupu do čtvrtfinále poháru FAČR rozhodnuto.

AC Sparta Praha – 1.FK Příbram 3:1 (1:0)