1.FK Příbram - Štochlova tříbodová trefa

1.liga: Příbram - Liberec 1:0

Štochlova tříbodová trefa

Příbram se na jaře konečně dočkala vstřelené branky a úspěšná střela Matěje Štochla přinesla velmi důležité tři body za výhru 1:0. Utkání nedohrál Tomáš Pilík, který byl v samotném závěru po druhé žluté kartě vyloučen.

Příbramský tým byl před utkáním ve složité pozici, protože věděl, že předposlední Brno se bodově dotáhlo a nutnost našeho vítězství tak byla o to silnější. Do sestavy se vrátili stabilní beci Lukáš Pleško s Markem Plašilem, naopak trest si odpykával Claude Videgla.

Už ve třetí minutě se snažil zapsat mezi ligové střelce Daniel Tarczal, jenže brankář hostů Bičík byl proti a nádhernou ránu vytlačil nad břevno. Dlouhé minuty se pak spíše bojovalo ve středu hřiště o každou píď hřiště a šance přicházely jen pomalu. Přesto se ve statistikách utkání dala najít mírná převaha domácího týmu viděnou počtem střel a standardek.

Ve 37. minutě se po centrovaném míči od Marka Plašila dostal sám před brankáře Matěj Štochl, který nekompromisně skóroval a rozjásal domácí tribuny - 1:0. Ještě veseleji mohlo být o minutu později, kdy se Tomáš Pilík dostal do dobré šance, kterou mu zhatil brankář Liberce.

Do druhého poločasu se náš tým postavil zformován k pozorné defenzivě. A nutno potvrdit, že Slovan si k pořádné šanci ani nečichl. V útoku se Příbram opírala hlavně o brejky, ve kterých často byli Pavel Pilík a Michal Klesa, ale žádná výrazná šance pro naše barvy nevznikla. Když Aleš Hruška vychytal pokus Dočkala, zdálo se, že si pohlídáme těsný náskok.

Infarktový závěr mohl všechno změnit. Nejprve dostal za druhý žlutý faul červenou kartu Tomáš Pilík. Liberec se pak dostal k velkému tlaku díky standardkám a při útočení začal vypomáhat i brankář David Bičík. Ten se dostal i dvakrát k hlavičce. Tu druhou musel vynikajícím zákrokem zastavit příbramský brankář. Vychytal tak své osmé čisté konto, ale hlavně pomohl k zisku tří bodů.