1.FK Příbram - Střelecké hody u Litavky

1.liga: Příbram - Olomouc 4:1

Střelecké hody u Litavky

Vysokým vítězstvím 4:1 na Olomoucí utnula Příbram předchozí sérii neúspěchů. O branky se postarali Pleško, Šlapák a v závěru přidal další dvě střídající Koukal.

Příbram začala zápas s Hanáky aktivně, zatlačila soupeře před branku. Série rohových kopů přinesla pár slibných momentů. Dobře mohl dopadnout i jeden z rohových kopů Pepy Divíška, když jeho centr odvracel z brankové čáru olomoucký obránce Vepřek. Po jednom ze závarů se dostává k míči i střelec Tomáš Wágner, ale nedaří se mu skórovat.

V momentech, kdy hosté začali vyrovnávat hru a tlačit se častěji dopředu, si došel Tomáš Pilík pro faul před šestnáctkou. Exekuce se ujal nejzkušenější hráč týmu Lukáš Pleško a nádhernou střelou přes zeď uklidil míč do branky i s brankářem Zlámalem - 1:0.

Otevřená obrana hostů dala našemu týmu ještě jednu šanci před poločasem, když Róbert Valenta prošel až do šestnáctky, poslal Wágnerovi míč trochu na paty. Příbramský útočník se sice prokličkoval k zakončení, jenže přes vyběhnutého brankáře míč do branky neprocedil.

Hosté po změně stran nasadili nejzkušenější hvězdu Heinze, jenže kromě krátkého času, kdy byli u míče, nic kloudného nevymysleli. Naopak v 60. minutě přichází druhý gól. Wágner posílá do běhu míč Martinovi Šlapákovi, který konečně protrhává svou střeleckou smůlu a přízemní střelou propálí Zlámala - 2:0. Šlapák o pár minut později může přidat i druhý gól, jenže tentokrát je Zlámal proti, když efektně vytáhl z branky krásný "padáček" našeho hráče.

Místo uklidnění přicházejí v dalších minutách největší šance hostů. Hlavičku Rossiho po rohovém kopu odkopává Daniel Tarczal z brankové čáry. Varadi se o minutu později dostává ve vápně k míči, z otočky pálí do tyče a odražený balón se ještě od Jiřího Krejčího odráží směrem k brance a po čáře odskáče naštěstí mimo tyče.

Poslední desetiminutovka musí diváky bavit. Náš tým se stále častěji dostává do rychlých brejků a konečně také začíná své šance proměňovat. Dobře hrající Valenta střelou z vápna orazítkuje břevno a odražený míč lehce doráží za čáru střídající Zdeněk Koukal - 3:0.

V 84. minutě se čestného úspěchu dočká i Sigma. Nehlídaný Varadi si počká na centr a usměrní jej do branky - 3:1. Olomouc otevře zcela obranu a chce se pokusit o nemožné. "Nemožné" se však děje na naší straně, protože už v nastaveném čase se utrhli k osmdesáti metrovému sprintu Marius Papšys a Zdeněk Koukal. Litevský záložník skvěle zatáhl míč až před Zlámala a přihrál zcela volnému Koukalovi, který svou druhou branku stanovil skóre na 4:1.

V první lize jsme naposledy čtyři branky v jediném utkání vstřelili 27. září 2003 v Plzni.