1.FK Příbram - Střelecky i bodově naprázdno

1.liga: Příbram - Sparta 0:3

Střelecky i bodově naprázdno

Před nejvyšší návštěvou tohoto ročníku prohrála Příbram na domácím trávníku se Spartou Praha 0:3. Domácí měli několik šancí ke skórování, ale všechny zneškodnil dobře chytající Švenger.

Příbramský trenér David Vavruška musel před zápasem řešit absence pro post stopera. Ty nakonec vyřešil nasazením debutujícího Alexe Andrejeviče. Sparta se od úvodu tlačila před branku a velmi záhy se dočkala té nejideálnější šance - penalty. Po ruce Jiřího Krejčího odpískal sudí Kovařík pokutový kop, který proměnil Kadlec - 0:1.

I v dalších minutách to byli převážně hosté a nejčastěji byl vidět právě Kadlec. Zaměstnával Hrušku zblízka, když v 18. minutě po rohu střílel na zadní tyči do Hruškovy náruče. Zkoušel to i střelami z dálky, při druhé z nich dokonce otřel střelu o břevno.

Jenže když ve 34. minutě stačil Aleš Hruška jeho střelu pouze vyrazit před sebe, byl tam dobíhající Vidlička, který posunul stav zápasu na 0:2. Největší šance našeho týmu přišla v posledních sekundách první půle. Lukáš Pleško našel pěkný centrem nabíhajícího Zdeňka Koukala, který z pár kroků hlavičkuje nad branku.

Krátce po změně stran si našel volný prostor ve vápně i sparťanský Grajciar a výsledek začal nabírat nezvratitelný stav - 0:3. Nově příchozí hráči z lavičky - Martin Šlapák, Marius Papšys a později i Tomáš Pilík, ale také uvadající snaha Sparty znamenala, že náš tým se začal víc prosazovat. Hráči byli aktivnější ve hře a konečně začaly přicházet i šance.

O ty nejlepší příležitosti se postarali střelci přímých kopů Tomáš Pilík a Lukáš Pleško. Jenže oba nádherně kopnuté míče dokázal efektním zákrokem lapit brankář Sparty Švenger.