1.FK Příbram - Stříhavkův gól stačil jen na bod

1.liga: Příbram - M. Boleslav 1:1

Stříhavkův gól stačil jen na bod

Premiérová branka útočníka Davida Střihavky otevřela skóre duelu s Mladou Boleslaví. Jenže když hosté v druhém poločasu vyrovnali, dělily si celky ve středočeském derby po jednom bodu.

Útočník David Střihavka poprvé nastoupil v příbramské základní sestavě a na pravém kraji obrany se postavil jiný útočník Tomáš Krbeček. Takové tahy připravil trenér David Vavruška na soupeře z Mladé Boleslavi.

V první velké šanci se objevil hostující Ondřejka, jehož hlavičku vytáhl zázračným vyboxování Aleš Hruška. Běžela 11. minuta, když si do volného prostoru naběhl Jiří Mareš, zatáhl míč do šestnáctky, poslal střelu na branku Šedy. Prudce letící míč tečuje před brankářem David Střihavka a otevírá skóre zápasu - 1:0.

K vidění pak byli i další možnosti. Slibnou měl například Martin Šlapák, který si podobně jako na jaře, obhodil dobíhající obránce soupeře, jenže tentokrát poslal svou střelu přímo brankáři do náruče. Velmi dobrým pokusem se prezentoval také Tomáš Pilík, jehož rána letěla těsně nad břevnem. Tak jako tak se hosté dostávali k naší branci pomálu a víc ze hry mělo naše mužstvo.

Po změně stran se nejprve do dobré možnosti dostal Ondřejka. Neurodila se ani na opačné straně při pěkné nahrávce na Střihavku si počínal pohotově gólman Šeda, který včas vyběhl.

Smůla se na nás přilepila v 64. minutě. Sivričovu střelu vyrazil Hruška přímo do nohou Brunclíka, od nějž se míč odrazil do branky - 1:1. O pár minut později se ve velkém závaru nejlépe orientoval Radek Dejmek, když včas odkopl míč z brankové čáry. Pak nás ještě podržel Hruška při šanci Kúdely.

V těchto chvílích se z naší hry vytratila přesnost, takže navzdory snaze jsme se nedostávali na dostřel branky hostů. Paradoxně tak nejvíc zatopil boleslavskému brankáři jeho spoluhráč Johana, když těsně před brankou tečoval míč. A nejlepší možnost měl po sklepnutí od Tomáše Wágnera Zdeněk Koukal, jenže pálil z první nad břevno.

Když se v posledních vteřinách zápasu k úlevě domácího publika netrefil Nešpor, bylo jasné že dělba bodů je pro oba celky víceméně spravedlivá. Pro příbramský tým také znamenala odlepení od poslední příčky.