1.FK Příbram - Švancara trefil zaslouženou remízu

1.liga: M. Boleslav - Příbram 1:1

Švancara trefil zaslouženou remízu

V utkání dvou rozdílných poločasů si Příbram veze zasloužený bod z půdy Mladé Boleslavi za remízu 1:1. Za Příbram vyrovnával sedm minut před koncem Petr Švancara!

Utkání jsme sledovali online

Za velkého tepla naskočily oba týmy ke svému úvodnímu utkání nového ročníku Gambrinus ligy. V příbramském dresu se poprvé na ligovém trávníku objevil Patrik Brandner.

Domácí začali velmi aktivně a příbramská obrana měla s jejich přímočarými akcemi velké problémy. Hned ve 4. minutě se mezi stopery protáhl Chramosta a řítil se sám na Hrušku. Střela boleslavského útočníka ale mířila mimo tyče. Souboj těchto dvou hráčů se během prvního poločasu odehrál ještě dvakrát, ale pokaždé z něj vyšel vítězně Aleš Hruška.

Po dvaceti minutách se Příbram oklepala z úvodního náporu a začala ohrožovat Millerovu branku. Největší šance přišla po necelé půlhodině. Švacara našel zpětnou přihrávkou za vápnem nabíhajícího Abrahama. Ten přímo z první vyslal jedovatou střelu, kterou jen s velkou námahou vyrazil Miller před sebe a dobíhající Krbeček v jasné příležitosti napálil jen boleslavského brankáře.

Boleslav udeřila těsně před přestávkou. Štípek si u pravé lajny pohrál s Divíškem a na jeho centr si naběhl zcela osamocený Ščuk a poslal domácí do vedení.

Do druhé půle vstoupila Příbram o poznání aktivněji a síly na hřišti se vyrovnaly. Šanci pojistit výsledek měl Jiří Štajner, ale střelu z úhlu nedokázal usměrnit do branky.

Postupem času viditelně docházel Mladé Boleslavi dech a Příbram měla více ze hry. Se zvýšenou aktivitou začaly přicházet i šance, ale bez vážnějšího ohrožení. Jedním z rozhodujících momentů utkání byl v 80. minutě příchod Lukáše Stratila, který svojí aktivitou výrazně rozhýbal útočnou aktivitu.

Zasloužené vyrovnání přišlo v 83. minutě. Tomáš Pilík svým důrazem vybojoval míč, dlouhým centrem ho přenesl na Danoskiho. Makedonský záložník ho z první sklep na nabíhajícího Švancaru, který udělal kličku Millerovi a z ostrého úhlu rozvlnil síť.

Boleslav inkasovaný gól evidentně otřásl a nadále byla nucena odvracet příbramské nájezdy. Žádná z akcí se již neujala a týmy se tak rozešli smírně po remíze 1:1.

FK Mladá Boleslav – 1.FK Příbram 1:1 (1:0)