1.FK Příbram - Teplice manko nedotáhly a v Příbrami padly 2:3

Juniorská liga: Příbram - Teplice 3:2

Teplice manko nedotáhly a v Příbrami padly 2:3

Článek

Vedoucí tým české skupiny Juniorské ligy Teplice nestačil na Příbram, které na její půdě podlehl 2:3. Domácí si vypracovali vedení o dva góly, hosté dvacet minut před koncem snížili, ovšem vyrovnat se jim už nepodařilo. Středočeši se tak radovali z cenné výhry 3:2.

Utkání jsme sledovali online

Na Litavce se střetly dva týmy z horní poloviny tabulky české části Juniorské ligy. Pátá Příbram vyzvala vedoucí Teplice, které zvítězily v osmi z deseti duelů. V úvodu utkání sice byli aktivnější právě Severočeši, ale šanci si nevypracovali.

Zničehonic se však domácí dostali do vedení z pokutového kopu. K penaltovému puntíku se postavil Jiří Januška a zakončil na opačnou stranu, než skákal brankář Němeček. Teplice stihly srovnat ještě do poločasu. Jan Suchan se dostal ve vápně k odraženému míči a prostřelil Melichara. Zajímavostí je, že Suchan se v Příbrami narodil a dlouhá léta tu působil, nyní je však hráčem Viktorie Plzeň a v Teplicích je na hostování.

Příbram však vstoupila do druhé půle skvěle a po zásluze šla znovu do vedení! Lukáš Ric se prosadil z voleje po dobrém sklepnutí od spoluhráče. V 54. minutě už to bylo o dvě branky. Jan Matoušek unikl po levé straně a své sólo zakončil přesně!

Teplice se však nehodlaly vzdát, zlepšily se a vypracovaly si šance. Jednu dokázal v 70. minutě využít Ladislav Kodad, který po rychlé akci žlutomodrých doklepl míč do prázdné brány. Hosté tlačili a snažili se vydolovat alespoň bod. Vypracovali si ještě jednu obří příležitost, ale střela z první z pravé strany těsně minula příbramskou branku.

Domácí udrželi těsně vedení a mohli se radovat z velice cenné výhry. V tabulce poskočili před plzeňskou Viktorii na čtvrté místo. Teplice zůstávají první, ale druhá Mladá Boleslav ztrácí už jen dva body.

1.FK Příbram – FK Teplice 3:2 (0:0)