1.FK Příbram - Těžká lekce na úvod soutěže

1.liga: Příbram - Liberec 0:4

Těžká lekce na úvod soutěže

Vysokou porážkou 0:4 s mistrovským Libercem vstoupila Příbram do nového ročníku Gambrinus ligy. První ligový start si v příbramském dresu připsal Honza Kvída a Zoran Danoski.

Tým čekalo po ne zcela vydařené přípravě první ligové utkání, ve kterém si dlouho tým počínal sympaticky. Trenér David Vavruška nasadil několik nových tváří, ať už to byl na poslední chvíli Tomáš Wágner a David Kalivoda, nebo posily, které strávily s týmem velkou část přípravy Tomáš Hájovský, Petr Trapp, Zoran Danoski i Jan Kvída, který se vrátil z hostování.

Vyrovnaný průběh hry dlouho nepřinášel vyložené šance, ikdyž byla vidět na obou stranách snaha. V našich barvách měl v první půli nejlepší střelu Zoran Danoski, jinak si většinu útočných akcí snažil náš tým rozehrávat na koncové ofenzivní hroty.

Naopak Liberec se sice nikam nehnal, ale když už se do útoku dostal, byl velmi nebezpečný. Největší závar byl k vidění ve 28. minutě, když byl v akci dvakrát odvracející Kvída a jednou gólman Hruška. Oba předvedli obětavé zákroky a uchránili tým od obdržené branky. Jenže v 40. minutě se kolem Kvídy omotal Kušnír a byla z toho penalta, kterou bezpečně proměnil Štajner.

Poločasové střídání nejprve Kalivody a poté i Wágnera za Koukala s Krbečkem sice na chvíli tým osvěžilo. Možná jsme se také mohli dočkat penalty, po které volali hráči, když jeden z libereckých zastavil míč rukou. Když však v 56. minutě přišel střílený centr Breznaníka, který si srazil Hájovský do branky, zlomil se náš bojovný duch a do obrany se valil jeden útok za druhým.

V 70. minutě dal z přímého kopu třetí branku Vácha a o sedm minut později uzavřel skóre Fleišman na 0:4. Očekávání alespoň jedné branky mohlo vydržet do posledních minut. Dobrou šanci však neproměnil ani Zdeněk Koukal, ani hlavičkující Tomáš Hájovský, kterému gólovou hlavičku sebrala obrana Slovanu z čáry.