1.FK Příbram - Trenéři koučovali v projektu "Kopeme za fotbal"

Přeskočit na menu

Informace z klubu

Trenéři koučovali v projektu "Kopeme za fotbal"

Článek

František Straka se v rámci Kopeme za fotbal věnoval výkonnostním hráčům Jiskry Erpužice a Baníku Zadní Chodov.


Není trénink jako trénink. Přesvědčili se o tom na vlastní kůži hráči Jiskry Erpužice a Baníku Zadní Chodov. Oba týmy poctil svou návštěvou trenér František Straka. S dalšími členy realizačního týmu 1. FK Příbram dorazil na západ Čech, aby pod hlavičkou projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal zpestřil přípravu místním amatérským klubům.

Fotbalisté z OFS Tachov se tak tváří v tvář setkali s českou trenérskou legendou a bývalým československým reprezentantem. Na domácím hřišti pod dohledem zvídavých fanoušků absolvovali hráči cvičení přizpůsobená jejich výkonnostní úrovni. "Hravý" trénink byl zaměřený především na zlepšení techniky a individuálních dovedností.

"Nijak zvlášť jsme se na pana Straku nepřipravovali, ale všichni se těšili," přiznal hráč a zároveň trenér Baníku Zadní Chodov Radek Mazanec. "Pan Straka na mě působil jako dobrý člověk, který budí u lidí respekt. Trénovat s ním bylo fajn. Naučili jsme se nové cviky," nedal dopustit na zkušenějšího kolegu kouč Baníku.

"Začali jsme rozcvičkou. Ta pro nás byla trochu náročnější, protože na to nejsme zvyklí. Pak následovalo herní cvičení a střelba na bránu," byl konkrétní Radek Mazanec.

"Takový trénink jsem ještě nezažil. My si maximálně zastřílíme, ale dneska jsme běhali i bez míče. Člověk je při takovém cvičení pořád v pohybu," popsal zásadní rozdíl mezi amatérskou a profesionální přípravou brankář Erpužic Jaroslav Klimeš.

"Já jsem se zaměřil na rozvoj herní činnosti jednotlivce," vysvětlil asistent trenéra Jozef Valachovič, jak probíhala přípravná část obou tréninkových jednotek.

"Kdybych tady s kluky dělal ten samý trénink, jako v Příbrami, tak by asi po patnácti minutách nemohli chodit," zdůvodnil František Straka pragmaticky typ cvičení, které naordinoval dočasným svěřencům v Erpužicích a o den později v Zadním Chodově.

"Věděl jsem, do čeho jdu, protože sám hraju 4. třídu za Kněževes a také tam trénuji," přiznal trenér, že nemá k výkonnostnímu fotbalu zase tak daleko. "Vím, že kluci mají nedostatky, ale ty na téhle úrovni nejsou důležité. Důležité je, že mají srdce a že je to parta kluků, kteří to dělají z lásky k fotbalu a jdou potom na pivko. To je princip fotbalu, tak by to mělo fungovat," myslí si zkušený kouč.

"Všichni tu byli hrozně milí a je super vidět, že vás někdo vítá a váží si toho, že jste jim přišel něco předat," ocenil František Straka přístup svěřenců z Erpužici ze Zadního Chodova. "Rozhodně se klukům nedá upřít snaha a zaujetí pro věc," doplnil svého kolegu Tomáš Poštulka.

"Je to fantastické, zažít trénink s koučem z Gambrinus ligy. Moc si ceníme toho, co se pro nás v rámci projektu Kopeme za fotbal udělalo," vyjádřil za celý tým názor na exkluzivní fotbalové odpoledne brankář Jiskry Erpužice Jaroslav Klimeš. "Je skvělé mít příležitost, potkat se s profesionálními hráči nebo trenéry," zdůraznil na konec Miroslav Ridoško.

"Nebyla to naše první výhra v projektu Kopeme za fotbal. Už jsme získali vstupenky na zápas Viktorie Plzeň," chlubil se trenér Baníku Zadní Chodov. "Byl bych rád, kdyby projekt pokračoval i dál," dodal jednoznačně. Parádní tečkou za oběma tréninky s Františkem Strakou byla, nejen pro zúčastněné ale i pro diváky, bezpochyby autogramiáda a společné foto na trávníku, které bude v klubovnách viset jako připomínka netradiční návštěvy z Příbrami.

Projekt Gambrinusu Kopeme za fotbal se rozjel v roce 2010. Kromě materiální podpory pro týmy od nejnižší soutěže po okresní přebor dává klubům možnost soutěžit o exkluzivní okamžiky s celky Gambrinus ligy. Kromě střetnutí s profesionály mohou také vyhrát trénink s koučem z první ligy a mnoho dalších zajímavých cen. Do projektu je v současnosti v 31 regionech zapojeno přes 535 týmů.
Den s trenérem Františkem Strakou - Erpužice A

Den s trenérem Františkem Strakou - Baník Zadní Chodov


připravil Tomáš Větrovský

Příští zápas

FK Teplice

1.liga – 1. kolo

Sobota 21.7. 17:00

doma

Poslední zápasy

FNL
venku, 25.5.
1.SC Znojmo FK0:2více
FNL
doma, 20.5.
FK Pardubice3:1více
FNL
venku, 16.5.
SFC Opava1:1více

Tabulka FORTUNA:LIGY

PořadíTýmZápasyVýhryRemízyProhry SkóreBody
1.Plzeň11003:13
2.Dukla Praha10011:30
3.Bohemians 190500000:00
4.Jablonec00000:00
5.Karviná00000:00
6.Liberec00000:00
7.M. Boleslav00000:00
8.Olomouc00000:00
9.Opava00000:00
10.Ostrava00000:00
11.Příbram00000:00
12.Slavia00000:00
13.Slovácko00000:00
14.Sparta00000:00
15.Teplice00000:00
16.Zlín00000:00

Narozeniny

Marek Kodr22 let17. srpen

Kovohutě Příbram - banner

TAXI Příbram, kurýrní služba, drinkservis

Zelený život
1.FK Příbram na Instagramu 1.FK Příbram na YouTube 1.FK Příbram na Facebooku 1.FK Příbram na Twitteru 1.FK Příbram na Google+ RSS Feed