1.FK Příbram - Tři body trefil Michal Klesa

1.liga: Brno - Příbram 0:1

Tři body trefil Michal Klesa

Velké množství šancí spálila Příbram na půdě Brna. Jedinou nakonec dokázal proměnit Michal Klesa po přihrávce Matěje Štochla a zajistil tak svému týmu tři body. Trenér Roman Nádvorník se dočkal první ligové výhry ve svém čtvrtém utkání na příbramské lavičce.

Utkání jsme sledovali online

Příbram se představila na půdě Brna sympatickým sebevědomým výkonem a nebýt neproměněných šanci, mohlo být již brzo o utkání rozhodnuto. V první dobré šanci se objevil Michal Klesa, jeho střelu mířící do branky stačil zablokovat domácí bek. Ve 24. minutě šel sám na brankáře Josef Divíšek, ale míč si na poslední chvíli ukopl a těsně před gólmanem Lejsalem už neměl moc prostoru na přesnější střelu.

Dobrý výkon předváděl Matěj Štochl, ale i on neměl svůj den, co se týkalo proměňování šancí. Nevyužil dvě dobré příležitosti krátce po sobě v čase, kdy ještě neutekla ani půlhodina hry. Domácí Brno se v první části hry vůbec neprosadilo.

Druhý poločas otevřel další dobrou příležitostí Matěj Štochl. Skvěle se prohnal kolem obránce domácího týmu, ale sám před Lejsalem se znovu neprosadil. Mladý útočník si nakonec chuť spravil v 67. minutě, když si ve vápně pohrál s obranou i gólmanem, přihrál zcela osamocenému Klesovi, který se nemýlil a poslal Příbram do vedení - 0:1!

Téměř zoufale neplodná hra Brna znamenala, že si obrana v čele s gólmanem Alešem Hruškou pohlídala s jistotou všechny zárodky útočných pokusů Zbrojovky. Cenný tříbodový zisk je tak z moravské metropole importován k Litavce. Zároveň trenér Roman Nádvorník se může radovat s týmem ze svého prvního ligového tříbodového zisku!

FC Zbrojovka Brno – 1.FK Příbram 0:1 (0:0)