1.FK Příbram - Tříbodová hlavička Skácela v hornickém derby

FNL: Příbram - Sokolov 1:0

Tříbodová hlavička Skácela v hornickém derby

Důležité utkání s bojujícím Sokolovem přineslo nakonec tříbodový zisk. O jedinou branku zápasu se postaral Rudolf Skácel ve 37. minutě.

V derby dvou hornických měst si trenéři obou týmu museli poradit se změnami v sestavě, kdy se do základu vrátil Grajciar s Průchou, hostům chyběli zase Ševčík s Hlavatým. Dobře organizovaný Sokolov, v jehož zápase padá málo branek se soustředil na pozorné bránění a tak se náš tým složitě prokousával obranou. Za zmínku tak stála až ve 22. minutě prudká střela Petera Grajciara, kterou musel chytat Bolek.

O minutu později si na nádherný Treglerův pas za obranu naběhl Filip Hlúpik, jenže z jednoho doteku přehodil brankáře a orazítkoval břevno. Příbramské tribuny se mohly radovat až ve 37. minutě. Po faulu na Matouška kopal Peter Grajciar přímý kop. Přesný pas si našel hlavičkující Rudolf Skácel, který neomylně zavěsil - 1:0!

Zkušený krajní obránce se mohl dostat v 55. minutě k další gólové střele, jenže ideální moment prováhal. Podobně se dařilo i Grajciarovi, který dostal zklepnutý míč od střídajícího Miroslava Slepičky. Ránu z voleje totiž poslal daleko mimo bránu. Stálá herní převaha našeho týmu nebyla díky nepřesným nahrávkám ve finální fázi lépe zužitkovaná, zejména když se hosté moc dopředu nehrnuli.

Když jsme v závěru přežili i standardku Přeučila, mohli jsme si gratulovat k ubojovanému vítězství 1:0!

1.FK Příbram – FK Baník Sokolov 1:0 (1:0)