1.FK Příbram - U remízy na Slovácku byl i navrátilec Zápotočný

1.liga: Slovácko - Příbram 1:1

U remízy na Slovácku byl i navrátilec Zápotočný

Výstavní trefa Tomáše Pilíka zajistila pro Příbram alespoň zisk jednoho bodu za remízu 1:1. V sestavě se objevil také Tomáš Zápotočný, který se po letech vrátil do klubu, ve kterém vyrostl.

Utkání jsme sledovali online

Na Slovácku se do základní sestavy vrátil Petr Švancara, který v klubu dříve působil a soupeře jsme chtěli hlavně zaskočit nasazením Tomáše Zápotočného, který přišel ze Sparty Prahy a po jedenácti a půl letech se vrátil do "domovského" klubu.

A právě Petr Švancara byl v úvodu hodně vidět. Nebylo to v gólových šancích, ale tvrdých soubojích se zamaskovaným stoperem soupeře Košútem. Ačkoli se hrál aktivní fotbal, tak v úvodu bylo k vidění málo gólových šancí.

Proto naše branka ve 33. minutě přišla jako blesk z čistého nebe. Přímý kop si postavil Tomáš Pilík a podobně jako proti Brnu poslal nádhernou střelu do růžku branky. Brankář Melichárek se mohl jen dívat a my jsme vedli.

Slovácko se nevzdávalo. Ondřejka po jednom z rychlých brejků orazítkoval tyč. Ve 42. minutě Aleš Hruška předvedl skvělou zákrok proti Daníčkovi a vytlačil jeho střelu na pravou tyčku.

Potřeba jistoty v brance v osobě Aleše Hrušky byla potřeba i po poločase. Reflexivní zákrok proti Mezlíkovi totiž patřil mezi další vynikající triky našeho gólmana. Naše šance se promítly do střel Pilíka a Danoskiho, jenže pokusy neměly buď správnou razanci nebo přesnost.

V 69. minutě si Valenta našel skulinu za naší obrannou řadou. Jeho ránu ještě Hruška vyrazil, na dorážku Ondřejky však byl už krátký.

V poslední desetiminutovce viděli dva hráči červenou kartu. Nejprve Claude Videgla za tvrdý skluz, o pár minut později i domácí kapitán Trousil za zakopnutý míč. Oba viděli druhou žlutou kartu a museli jít předčasně do sprch.

1. FC Slovácko – 1.FK Příbram 1:1 (0:1)