Get Adobe Flash player

1.FK Příbram - Utkání rozhodl rychlý gól

FNL: Sokolov - Příbram 1:0

Utkání rozhodl rychlý gól

V druhém venkovním utkání za sebou se Příbram nedokázala střelecky prosadit a ze Sokolova odjíždí s nejtěsnější možnou pořážkou.

Utkání jsme sledovali online

Náš tým se po deseti letech vrátil na půdu Baníku Sokolov. Ve dvojici utkání v tehdejší druholigové sezóně jsme dvakrát hráli s Baníkem nerozhodně 0:0. Podobně jako při utkání ve Vítkovících jsme se brzo dostali do situace, kdy jsme prohrávali. Už v 11. minutě potrestal nedůslednost v obraně Ševčík a přesnou hlavičkou dostal domácí celek do vedení 1:0.

Sokolov tak dostal prostor soustředit se na bránění a my jsme byli nuceni dobývat. Po půlhodině hry vystřelil nebezpečně Roman Květ, když jeho rána jen těsně minula branku. Další dalekonosný pokus vyslal příbramský záložník o pár minut později a to už musel brankář Belaň vyrazit míč mimo branku.

Do druhé půle poslal trenér Csaplár místo Danoskiho Matouška. Zatažený Sokolov v 55. minutě přečkal velkou šanci Rostislava Jandery, který po ideálním centru od Zápotočného, napálil před sebou stojícího obránce. V 70. minutě kopal Peter Grajciar přímý kop, ale z dvacetimetrové vzdálenosti nepřekonal zeď domácích hráčů. K premiérovému startu v zelenočerných barvách poslal náš kouč do hry i Ghaňana Emmanuela Antwiho.

V 84. minutě měl na hlavě vyrovnání Tomáš Zápotočný. Jeho přesnou hlavičku však zázračně chytá slovenský brankář v barvách Sokolova. Branku jsme nedotlačili ani v nastaveném čase, kdy po jednom závaru opět vytáhl gólman Baníku další jasnou branku. Podruhé v řadě jsme tak na hřišti soupeře prohráli nejtěsnějším rozdílem 0:1.

FK Baník Sokolov – 1.FK Příbram 1:0 (1:0)