1.FK Příbram - Utkání rozhodl samotný úvod

1.liga: Č. Budějovice - Příbram 4:1

Utkání rozhodl samotný úvod

Nepovedené utkání mají za sebou svěřenci trenéra Vavrušky v Českých Budějovicích. Našim se nepovedlo zachytit nástup soupeře a po prohře 4:1 odjíždějí s prázdnou. Jedinou branku vstřelil Zdeněk Koukal.

Plni očekávání po nadějném výsledku s Olomoucí vyrazili naši hráči i někteří příznivci do prosluněných Českých Budějovic. Proti poslednímu celku tabulky se jevil zisk bodů pravděpodobný.

Jenže úvod jak z černého snu všechny iluze rozprášil. Po dvou standardkách Otepky se prosadil stoper Lengyel a v 7. minutě už jsme prohrávali 2:0! Tyto momenty posadily Dynamo na křídla, naopak náš tým se většinu poločasu jenom trápil. Vždyť například první a jediný rohový kop v první části jsme kopali až ve 30. minutě.

Nepovedený poločas dokonal Ondrášek ve 42. minutě. Naběhl si na centr Javorka a zblízka propálil Aleše Hrušku 3:0.

Trenér David Vavruška musel udělat o přestávce změny, aby oživil herní výraz mužstva, když poslal do hry Zdeňka Koukala a Jiřího Mareše. Jenže kromě vyrovnanější partie a aktivnější hry šance na možný zvrat zápasu vůbec nepřicházela, protože dlouho chyběla zakončení akcí.

Domácí tým podnikal do naší otevřené obrany rychlé brejky, vidět byl při nich ex-příbramský Klesa i Otepka. Ani jeden si naštěstí na pozorného Hrušku nepřišel. O první skutečně nebezpečnou střelu Příbrami se postaral Lukáš Pleško v 76. minutě, jenže míč letěl těsně vedle Křížkovy branky. Na opačné straně zhatil Lengyelovi šanci na hattrick opět Hruška.

Náš tým se čestného úspěchu dočkal až v poslední minutě, když se nadvakrát prosadil Zdeněk Koukal - 3:1. Domácí tým si přesto vymínil mít poslední slovo při tvorbě skóre zápasu a tak se v nastaveném čase ještě střelecky blýskl proti svému bývalému týmu Michal Klesa - 4:1.

SK Dynamo České Budějovice – 1.FK Příbram 4:1 (3:0)