1.FK Příbram - Utkání rozhodla chyba v úvodu

1.liga: Brno - Příbram 1:0

Utkání rozhodla chyba v úvodu

Příbram prohrála důležité utkání na půdě Brna těsně 1:0. Jediná branka padla hned v úvodu, kdy dokázal Markovič zužitkovat chybu v příbramské obraně.

Utkání jsme sledovali online

Příbramský tým čekal v Brně soupeř "šestibodového" formátu, takže bylo nutné zkusit přivézt ze stadionu na Srbské nějaké body.

Ovšem už v 5. minutě měl jiný pohled na věc domácí útočník Markovič, který překonal Hrušku v jedné z prvních šancí. Náš tým postupně získával převahu, ale chyběla přesnější finální nahrávka. V 16. minutě jsme se již dočkali. Ladislav Volešák si naběhl na ideální centr a hlavou trefil břevno. Závar ještě pokračoval, jenže dorážky Slepičky a Řezníčka skončily na brankářovi Hladkém. Gólman Zbrojovky však čaroval a míč za čáru nepřešel.

Z větší převahy však následně už další vyložen příležitosti nepřicházely. Rána Tomáše Krbečka z velké dálky minula těsně prostor brány.

Brno si i po přestávce hlavně hlídalo těsný náskok a našemu týmu zbývalo jen velmi málo prostoru, jak propasírovat míč do šestnáctky a ohrozit domácí vedení. Většina centrovaných míčů létala mimo prostor, kde se nacházeli adresáti připravení k zakončení. Zbrojovka hrozila z rychlých kontrů, zejména Lutonksý musel být bedlivě hlídaný.

Až do samého konce nepomohla naše bodové akcie zvrátit ani provedená střídání. A kdy rychlý brejk proti Hruškovi nezakončil Kroupa přesně, skončil zápas vítězstvím Brna 1:0.

FC Zbrojovka Brno – 1.FK Příbram 1:0 (1:0)