Get Adobe Flash player

1.FK Příbram - Utkání rozhodla smolná vlastní branka

1.liga: M. Boleslav - Příbram 1:0

Utkání rozhodla smolná vlastní branka

V úvodním jarním utkání vyšla Příbram naprázdno v Mladé Boleslavi. O výsledku 1:0 rozhodla nešťastná vlastní branka Tomáše Hájovského.

Po dlouhé zimní pouze nastoupila Příbram k prvnímu utkání na půdě krajského rivala z Mladé Boleslavi. V základní sestavě se po roční pauze zaviněné zdravotními problémy představil Daniel Tarczal.

Od úvodního hvizdu měli více na svých kopačkách míč domácí, ale Hrušku v brance výrazněji neohrozili. Na druhé straně s k prvnímu většímu ohrožení domácí branky dostal Trapp. Jeho střela po Pilíkově centru změnu skóre nepřinesla. Po necelé půlhodině musel trenér Marko sáhnout k prvnímu střídání. Zraněného Wágnera nahradil na hrotu Střihavka.

Deset minut před přestávkou stálo při domácích štěstí, když míč po rohovém kopu skončil na břevně Millerovy branky. Šanci otevřít skóre měl těsně před odchodem do kabin Střihavka. Millerem vyražený míč po Pilíkově střele ovšem nedokázal usměrnit do branky.

Úvod druhé půle přinesl několik šancí na obou stranách. Tou největší byla po brejkové situaci střela Střihavky, kterou s velkou námahou Miller vytěsnil na roh. Klíčový moment utkání přišel v 72. minutě. Po rohovém kopu se míč nešťastně odrazil od nohy Tomáše Hájovského do Hruškovy branky.

Hosté se ve zbytku utkání pokoušeli o vyrovnání, ale žádná akce neskončila míčem ze zády Millera. Naopak domácí měli několik velmi dobrých příležitostí utkání definitivně rozhodnout. Utkání tak nakonec skončilo těsnou výhrou domácího týmu.