1.FK Příbram - Útočný zápas rozhodla lepší produktivita Příbrami

FNL: Příbram - Opava 3:1

Útočný zápas rozhodla lepší produktivita Příbrami

Nejlepší ofenzívu soutěže z Opavy jsme udolali jejich vlastní zbraní, útokem. Krásné góly Grajciara, Ayonga a Matouška znamenaly tříbodový zisk.

Náročný zápas čekal Příbram v utkání proti nesmírně kvalitní a při střelecké chuti hrající Opavě. Trenér Josef Csaplár poslal do základní sestavy dvě rychlá křídla Petra Průchu a Jana Matouška.

V 10. minutě dostal příležitost zahrávat přímý kop Peter Grajciar, využil chybně postavené zdi hostů a nádhernou bombou zavěsil míč do šibenice - 1:0. A momentu překvapení jsme využili vrchovatě o čtyři minuty později, když do odkryté obrany zaútočil Karsten Ayong a jesličkami potupil brankáře a skóroval na 2:0.

Hosté nebyli rozhodně odevzdaní, ale velmi pozorně bránící domácí tým nepouštěl. Při lepší pozornosti v útoku jsme to ale mohli být my, kteří mohli zvýšit, šance Matouška i Fantiše volaly po gólu.

Po změně stran si hosté vytvořili výrazný tlak, ale k tomu se nabízela možnost útočit do odkryté a nehlídané obrany Opavy. V 61. minutě sice snížil Smola, ale to naštěstí bylo ze strany hostů vše. Velké šance Antonína Fantiše mohly znamenat výsledkovou jistotu, ale hosté mnohdy i se štěstím brejky ubránili. Netrefili se ani Matoušek s Květem. V 88. minutě nakonec rozhodl svojí rychlostí Jan Matoušek závěr zápasu. Předvedl rychlý sprint za obranu a propálil i gólmana a stvrdil výsledek na 3:1

1.FK Příbram – SFC Opava 3:1 (2:0)