1.FK Příbram - V pěkném zápase si tři body vystříleli hosté

1.liga: Příbram - Liberec 2:3

V pěkném zápase si tři body vystříleli hosté

Příbramský tým předvedl pohledný zápas proti Slovanu Liberec, jenže hosté vstřelili o jednu branku víc a při skóre 2:3 si body odvážejí na sever Čech. Naši hráči však Příbramáky rozhodně nezklamali.

Už úvod zápasu naznačil, že se nebude bránit. V 5. minutě se Martin Šlapák řítil na brankáře hostů, ale v rozhodující moment si špatně předkopl míč. A na druhé straně Štajner pořádně protáhl zasahujícího Aleše Hrušku.

Ve 20. minutě nastřelil tyčku ex-příbramský Janů ranou z hranice vápna. Tento moment jakoby odstartoval herní aktivitu našeho týmu. Zelenočerní přimáčkli Slovan před šestnáctku, vytvořili si dobrý tlak a několik náznaků šancí. Ty největší přišly se samým koncem půle. Nejprve hlavičkující Zdeněk Koukal byl vychytán brankářem Bičíkem. Ve 44. po jednom z rohových kopů si na přetažený míč doskočil Šlapák, vrátil míč před branku k Pavlu Rickovi, který brankou do šatny otevřel skóre. 1:0

Návrat z kabin měl náš tým jako hrom. Opět zatlačil hosty před šestnáctku a série rohových kopů vyvrcholila obrovskou šancí Zdeňka Koukala, kterému míč z branky vypíchl Nezmar. Dobrá byla i střela Tomáše Pilíka, kterou chytil gólman Liberce. Zvýšení skóre bylo v těchto momentech na vlásku.

Po hodině hry začali hrozit i hosté. Nejprve Hruška tygřím skokem sebral šanci Breznaníkovi, ale už nestačil v 63. minutě na kombinaci Šurala s Rabušicem, a druhý jmenovaný vyrovnal. Ještě větší šok přišel o tři minuty později, když se neuvěřitelně trefil z dálky Vácha.

Liberec se neradoval z vedení dlouho. Aktivní Šlapák dokázal obstřelit vybíhajícího brankáře Bičíka, a Wágner raději usměrnil jeho střelu do opuštěné branky a vyrovnal na 2:2. Bohužel přišla další chyba v rozehrávce a rychlý kontr využil rychlonohý Breznaník. Jeho přesný centr na Rabušice skončil třetím gólem.

Velký tlak v závěru zápasu mohla Příbram využít, kdyby se po centrovaném míči Ricka trefil z otočky anebo Koukal využil naběhnutí za obranu a přehodil brankáře. Ani jeden z momentů však nebyl využit a tak si tři body odvezli na sever Čech hosté.

1.FK Příbram – FC Slovan Liberec 2:3 (1:0)
Branky 45. Ricka, 70. Wágner - 64. a 83. Rabušic, 66. Vácha.