1.FK Příbram - Vítězná branka v nastaveném čase

FNL: Pardubice - Příbram 1:2

Vítězná branka v nastaveném čase

Tříbodový zisk z perníkového města se zrodil až v nastaveném čase zápasu 15. kola. Hlavičkující Marek Kodr se po rohovém kopu mohl radovat z rozhodující branky utkání.

Utkání jsme sledovali online

Trenér Josef Csaplár nemusel měnit vítěznou sestavu, která porazila před reprezentační přestávkou Opavu. Proti pátému celku ligy jsme tak nastoupili do dopoledního utkání ve svátečním dni v plné síle.

Do první velké šance se dostali domácí, a brankář Marek Boháč musel vyrážet míč na roh. Mírná převaha domácího celku byla však utnuta v 17. minutě. Přesný centr Petra Průchy si ideálně zpracoval Peter Grajciar a v pokutovém území měl dostatek místa napálit míč do branky, navíc krásně pod břevno. - 0:1!

Branka vzala domácím vítr z plachet a kontrolu hry jsme plně převzali my. Těsné vedení mohl navýšit ve 37. minutě Karsten Ayong, jenže ve vyložené pozici pálil nad branku.

Snaha o vyrovnání byla vidět na domácím týmu až ve druhém poločasu. Ale i my jsme hrozili z brejků. Jeden takový mohl proměnit Zoran Danoski ale z úhlu přestřelil opuštěnou branku. V závěru zápasu vypadalo, že už zápas dotáhneme do vítězného konce, jenže v 84. minutě přišlo z čista jasna vyrovnání na 1:1, když se za obranou objevil nikým nehlídaný Mužík a propálil Boháče.

Po vyrovnání jsme mohli vedení několikrát strhnout na svoji stranu ještě před 90. minutou. Velkou šanci zahodil Zoran Danoski, když neprostřelil brankáře a o dvě minuty poté mu byl při gólové dorážce odmáváno ofsajdové postavení. Díky agresivnímu Matouškovi jsme v nastaveném čase vybojovali rohový kop, který přesně nacentroval Peter Grajciar přímo na hlavu Marka Kodra a pár sekund před vypršením nastaveného času jsme skórovali podruhé a strhnuli vedení na svou stranu! - 1:2.

Ziskem tří bodů jsme se posunuli v tabulce před našeho soupeře a velmi jsme se přiblížili nejlepším týmům druhé nejvyšší soutěže.

FK Pardubice – 1.FK Příbram 1:2 (0:1)