Get Adobe Flash player

1.FK Příbram - Vítězná jarní premiéra

1.liga: Příbram - Bohemians 1905 1:0

Vítězná jarní premiéra

Příbram zvládla domácí ligovou premiéru a díky první příbramské ligové brance Jakuba Řezníčka vyhrála zaslouženě 1:0.

Příbram přes zimu výrazně pozměnila a posílila tým. V základní sestavě se od začátku zápasu objevili jak odchovanec a bývalý reprezentant Miroslav Slepička, tak i záložníci Ladislav Volešák a Martin Zeman.

Lehkou nejistotu mohly přinést úvodní minuty. Ve 4. minutě se míč dostal do sítě za Hrušku, jenže naštěstí byl mávaný ofsajd střílejícího hráče Bohemians. Kolem 10. minuty naopak přišla silná minuta našeho týmu. Bohužel se smolným koncem. Centr Martina Zemana hlavou před brankou tečuje Ladislav Volešák. Ohlížející se brankář vidí míč na tyčce. Dorážku mohl ideálně trefit Jakub Řezníček, jenže ten ze tří metrů odmítl dát branku a tečovaný míč skončil na rohu.

A i tato standardka mohla být gólová. Na opakovaný centr si nejvýše vyskočil Martin Zeman a míč orazítkoval břevno a padá na čáru. Aby infarktových situací nebylo dost, tak na opačné straně se při standardce hostů může trefit Lietava. Míč vykopává Aleš Hruška.

Poté zajímavých akcí ubylo. Až do 34. minuty. Jakub Řezníček se vyhnul Brabcovi a napřáhl z dvaceti metrů. Míč doplaval až do branky a my jsme vedli 1:0. Pro příbramského útočníka to byl premiérový gól v zelenočerném dresu.

Do konce prvního poločasu jsme měli ještě další šance. Jenže Miroslav Slepička nemířil zcela přesně a Jakub Jugas také míč nenapálil mezi tyče. A nakonec i standardka, kterou zakončuje Milan Mišůn, končí dobrý zákrokem brankáře Klokanů.

Dalo se čekat, že po změně stran budou útočit právě hosté. Naše pozorná obrana ovšem odolávala a k brankářovi Hruškovi se nedostala téměř žádná rána. Naopak jsme mohli mít navýšené skóre po střele Tomáše Pilíka. Jeho střelecký pokus totiž lízl pravou tyčku.

I další vyložené šance byly z našich akcí. Milan Mišůn netrefil ideálně centr, jinak by hlavička končila jistě gólem. Štěstí nepřálo ani Řezníčkovi, když mu blokující hráč znemožnil trefit druhou branku.

Závěr odehrál náš tým hlavně takticky a obrovsky cenné tři body si pohlídal.