1.FK Příbram - Vybojovaná remíza v závěru

1.liga: Jablonec - Příbram 2:2

Vybojovaná remíza v závěru

Povedený konec utkání v Jablonci znamenal, že Krbeček a Trapp srovnali dvoubrankový náskok domácího týmu a jejich trefy znamenaly konečnou remízu 2:2.

Utkání jsme sledovali online

Do příbramské sestavy se vrátili oba rekonvalescenti - Petr Trapp a Jirka Mareš. Na týmu byla patrná odlišná změna herního rukopisu a ikdyž měl být domácí tým favoritem, podle držení míče to tak nevypadalo. Náš tým se dlouhým držením míče snažil prosadit k vápně soupeře. Těmto fázím však po dlouhé minuty chyběla přesnější nahrávka nebo centr.

Jedné z přesných nahrávek se ale dočkal David Střihavka a míč mířící do branky trefil vzduchem plachtícího obránce Jablonce.

V 8. minutě naše obrana zcela zapomněla na nabíhajícího Zoubeleho, který si křížem proběhl pokutovým územím, a po jeho střele se s přispěním zákroku Aleše Hrušky míč odrazil od břevna.

Z naprosto nevinné akce se ujal Jablonec vedení. Do centru Kovaříka vběhl Zoubele a přímo trefil horní růžek branky - 1:0.

Ani poté se však nedělo nic nepříznivého pro náš tým, tak jako pamatujeme z posledních dvou utkáních u tohoto soupeře, kdy jsme dostali velmi rychle několik branek za sebou. V závěru poločasu měl náš tým dokonce slibnou možnost, jenže kombinace bratrů Pilíků byla zakončena zblokovanou střelou.

Po změně stran se dostal do hry i v týdnu reprezentující Tomáš Wágner. A byla také k vidění možnost pro Jiřího Mareše, kterému na poslední chvíli sebral střelu z nohy bránící Jablonský. V 58. minutě se dostali domácí k zajímavé standardce na úrovni 25 metrů. Té se ujal Kovařík a levačkou vymetl opět pravý roh Hruškovy branky - 2:0.

Situace už začínala být hodně kritická, zejména když na naší straně stále chyběla aktivnější střelba na branku. Velkou možnost měl po průniku Tomáše Krbečka nabíhající Petr Trapp, když z první pálil jen centimetry nad branku.

Dočkali jsme se v 83. minutě. Volný přímý kop z levé strany rozehrál Pavel Pilík a před brankou stojící Tomáš Krbeček míč těsně lízl a snížil skóre na 2:1.

Brzy poté se dostal do dobrého zakončení Daniel Huňa, když akrobaticky pálil do rukavic Valeše. V 89. minutě si David Střihavka ideálně počkal na dobíhající spoluhráče a přesný pas poslal na hlavu Petra Trappa, který vyrovnal na 2:2!

Cenný zisk bodu, které přinesly až závěrečné minuty, znamená důležitý import bodu do Příbrami.

FK Baumit Jablonec – 1.FK Příbram 2:2 (1:0)