1.FK Příbram - Výhru na naši stranu strhnul Hnaníček

1.liga: Příbram - Teplice 3:2

Výhru na naši stranu strhnul Hnaníček

Další pětigólový zápas v Energon Aréně končí tentokrát výhrou našeho týmu! Vítězný gól Přibrami trefil dvacet minut před koncem Josef Hnaníček. V první půli se trefil Jan Rezek a Roman Bednář.

Extrémní horka patrně rozpálila ofenzivní sklony hráčů doběla. Jak jinak si vysvětlit, že jsme u Litavky viděli opět pětigólový zápas. Příbramský trenér Pavel Tobiáš postavil totožnou základní sestavu jako v Olomouci.

Už ve 4. minutě zatáhl na levém křídle míč David Štípek a přesný centr posadil Janu Rezkovi. Rychlý brejk byl ideálně zakončen první brankou zápasu - 1:0. Grigar o pár minut později pokazil Romanu Bednářovi radost při krásné střele z nitra pokutového území.

Příbramský útočník měl slibnou hlavičku ve 22. minutě, ale na vzdálenější tyč neposlal míč přesně. Chuť si však spravil v závěru první půle. Stržení na zem ve vápně rezultovalo v možnost kopat penaltu. Exekuce se ujal Tomáš Pilík a zaskočil všechny na stadiónu. Míč z puntíku pouze rozehrál a přibíhající Roman Bednář uklidil míč do branky - 2:0. Kuriózní moment pobavil všechny.

Příbram si mohla ve druhé půli pohlídat dvoubrankový náskok. Místo toho přišlo tragických patnáct minut a vedení bylo pryč. Ve 47. minutě chyboval Krameš, když otálel s odkopem v pozici posledního hráče a ještě vloni "Příbramák" Fillo si počínal sám před Alešem Hruškou chytře. Vybíhajícího brankáře Příbrami přehodil a snížil na 2:1.

Ještě hůř bylo v 59. minutě. Vondrášek se prohnal do vápna kolem Matěje Končala, byl stažen na zem a u Litavky jsme viděli už druhý pokutový kop v zápase. Ten kopl Fillo přesně a vyrovnal na 2:2. A Fillo měl za moment další šanci, kterou naštěstí poslal nad branku.

V 70. minutě přišla v druhém utkání po sobě velká chvíle Josefa Hnaníčka. Přesný pas od Matěje Končala si našel na zadní tyči a ač tísněn dvěma stopery trknul míč do sítě přesně. Energon Aréna vybuchla nadšením - 3:2.

Teplice se snažily tlačit před Hruškovu branku, naštěstí nepřicházelo žádné výrazné drama. Naopak jsme viděli ještě zajímavou akci Tomáše Pilíka, který poslal na Grigara štípavou ránu z dvaceti metrů. Tři body zůstaly doma a náš tým se v neúplné tabulce po třetím kole posunul se šesti body na první místo tabulky.

1.FK Příbram – FK Teplice 3:2 (2:0)
Branky 5. Rezek, 41. Bednář, 70. Hnaníček – 48. Fillo, 59. Fillo (pen.)