1.FK Příbram - Výhru nad Duklou šéfoval Pilík

1.liga: Příbram - Dukla Praha 3:1

Výhru nad Duklou šéfoval Pilík

Nádherné branky Tomáše Pilíka rozhodly zajímavý zápas s rivalem z Julisky. Nerozhodný stav po první půli se tak na konci proměnil v zasloužený bodový zisk.

Trenér Rada proti Dukle Praha, ve které působí jeho syn Filip, připravil před domácími diváky dva zajímavé tahy, Romana Květa postavil v jeho ligové premiéře do zálohy a Štěpán Kacafírek byl první volbou pro útok.

Jenže v úvodu to byli hosté, kteří hrozili a ve 13. minutě šli také do vedení po kombinaci Čajiče s Nestorem. Španělský útočník se efektně trefil a Dukla vedla v Energon Aréně 0:1. Na vyrovnání jsme nečekali vůbec dlouho. Tomáš Pilík v 16. minutě perfektně využil otevřené obrany a narýsoval pro Patrika Brandnera ideální pas do brejku. Mladý útočník pak svůj rychlý úder zakončil přesně - 1:1.

Hrozby se však nadále objevovaly hlavně před Alešem Hruškou. Ten si poradil s obrovskou šancí Jurošky s Tetourem. Ve 32. minutě při Hruškovi stálo i štěstí, když Nestor orazítkoval břevno. Náš brankář si musel poradit i s další ránou španělského hráče, a míč vytáhl znovu na brankové břevno. A do třetice krátce před poločasem skončil souboj obou aktérů opět úspěchem Aleše Hrušky.

Příbram nastoupila do druhé části velmi soustředěně a Duklu do ničeho nepouštěla. A mohli jsme jít záhy do vedení, když kombinaci Pilíka a Kacafírka zakončil vysoký forward do náruče brankáře Rady.

Po hodině hry se zelenočerné barvy začaly prosazovat stále častěji. V 63. minutě po hlavičce Jaroslava Treglera zazvonila dokonce tyčka. O dvě minuty později jsme se už u Litavky radovali.
TTomáš Pilík si pohrál s obránci hostů a střelou zpoza vápna překvapil gólmana hostů - 2:1. A nebylo to ještě vše. Jeden z nejzkušenějších hráčů našeho celku připravil pro tribuny lahůdku v podobě třetí branky v 69. minutě. Svojí střelou totiž přehodil brankáře a zaznamenal tak druhou trefu v utkání.

Dukla Praha mohla na opačné straně snížit, i zde si Hruška počíhal na nebezpečného Nestora Albiacha. Závěr zápasu se pak rozkouskoval nejen střídáními, ale také mnoha drobnými fauly. Ze standardek si ani jeden ze soupeřů nevytvořil dobrou šanci. Z toho vyplývá, že tři body zůstaly po sérii pěti porážek opět v Příbrami.

1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:1 (1:1)