1.FK Příbram - Výraznou výhrou do finále !

Tipsport Liga: Liberec - Příbram 0:3

Výraznou výhrou do finále !

Článek

Marila Příbram si v semifinále Tipsport Ligy poradila s prvoligovým Slovanem Liberec! Všechny branky padly ve druhém poločase a postarali se o ně M. Štochl, Matula (vlastní) a Huňa.

Prohlédnout fotografie

Pár dní po vysokém vítězství nad Slavií nastoupila Příbram k dalšímu utkání Tisport ligy a tentokrát jí v cestě do finále stál prvoligový tým Slovanu Liberec.

V prvním dějství si diváci moc fotbalové krásy neužili a hra se odehrávala převážně kolem poloviny hřiště. Liberec měl opticky více ze hry, ale nedostal se k vážnějšímu ohrožení Hrušky. Asi největší příležitost měl Bejbl, ale jeho střela minula horní roh. Na druhé straně se po narážečce Pilíka s Pleškem dostal k míči ve vápně Matěj Štochl. Mladý úročník měl dost času zamířit, ale nedokázal Zlámala překonat.

Ve druhém poločase oba týmy v útoku přidaly a před brankami začalo přibývat gólových šancí. Tu první měl Jirouš, který od poloviny přešel přes několik hráčů a jeho centr před branku srazil jeden z Libereckých obránců. Příbramští marně reklamovali ruku. O chvíli později se na druhé straně dostal ke střele Dort, ale ani on se netrefil mezi tyče.

V 65. minutě přišla první gólová situace zápasu. Liberecká obrana propadla na levé straně a Matěj Štochl po sólovém průniku svůj druhý souboj se Zlámalem vyhrál - 1:0. Za 6 minut se Příbram radovala podruhé. Útočníci sice v pokutovém území ztratili míč, ale nedorozumění v obraně znamenalo druhý gól ve Zlámalově síti. Nešťastným střelcem byl Matula - 2:0.

Liberec po druhém góle přidal na aktivitě, ale hlavička Nezmara šla mimo a Matulovu střelu dokázal Hruška bravurně vyrazit na tyč. Příbram se soustředila na bránění náskoku a vyrážela do rychlých protiútoků. Při jednom z nich se řítil Costa sám na branku, ale jeho oblouček Zlámal vystihl. Poslední ránu zasadila Příbram Liberci v samotném závěru utkání. Podrazký z hloubi pole poslal míč po lajně Klesovi a na jeho prudký centr před branku si naběhl Huňa a křižnou střelou uzavřel účet utkání - 3:0.

Zítra čeká Příbram od 13.30 zápas o celkové vítězství v letošním ročníku Tipsport ligy. Soupeřem jí bude lepší z dvojice Petržalka - Teplice.