1.FK Příbram - Zasloužený postup do třetího kola

Pohár ČMFS: Krč - Příbram 1:3

Zasloužený postup do třetího kola

Po sobotním ligovém utkání se tentokrát oba soupeři setkali ve druhém kole poháru ČMFS a znovu byla úspěšnějším týmem Příbram, když díky brankám Jalese, Milutinoviče a Klesy zvítězila 1:3. Dalším soupeřem bude Viktoria Plzeň.

Bez několika hráčů základní sestavy nastoupila Marila během týdne podruhé proti Spartě Krč.

Hosté byli od počátku aktivnějším týmem a již ve třetí minutě měl solidní šanci po centru Huni Jales. Vše ale zmařil dobrým zákrokem brankář Švec. O chvíli později se k odraženému míči dostal Tarczal, ale jeho křižná střela se mezi tyče nevešla. Do další příležitosti se v 19. minutě dostal Plašil, ke kterému se po rohu odrazil míč, ale domácí brankář byl na zemi včas a balón chytil. V pětadvacáté minutě se hostující útočníci konečně prosadili. Huňa našlápl na půlce k rychlému brejku, od brankové čáry poslal míč před branku, kde Jales v pádu hlavou otevřel skóre utkání - 0:1. Po obdrženém góle se konečně probrali i domácí a o chvilku později se musel vytáhnout Michalík, když lapil Dubského hlavičku k tyči. Dobrou šanci na skórování měl před poločasem Tarczal, ale napálil pouze vyběhnuvšího brankáře. Nakonec tedy udeřilo na druhé straně. První šanci ještě stačil Michalík chytit, ale na střelu Maliny z 45. minuty už byl krátký - 1:1. Do kabin se tedy odcházelo za nerozhodného stavu.

Rozhodující okamžik utkání přišel krátce po začátku druhého poločasu. V 52. minutě fauloval ze zadu na půlce Waldhauser Tarczala a vykoledoval si druhou žlutou kartu a následně kartu červenou. Nabídnutou přesilovku dokázala Příbram rychle využít. Už o dvě minuty později se přes dva hráče prosadil Plašil, přihrál na křídlo Klesovi, který poslal centr před branku. Tam již neměl Zoran Milutinovič problém posunout svůj tým znovu do vedení - 1:2. Obdržený gól a oslabení byly již pro domácí přiliš velké rány a těžko se dokázali prosadit přes pozorně bránící Příbram. Největší šanci měl Vágner, ale jeho střela z dálky šla nad. V závěru utkání přidali hosté ještě jednu branku. Milutinovič vysunul mezi beky naběhnutého Klesu a ten své sólo zakončil střelou k tyči 1:3.

Díky výhře postoupila Marila do 3. kola, kde ji bude čekat ligový tým Plzně.