1.FK Příbram - Zkušená obrana hostů si výhru pohlídala

1.liga: Příbram - Č. Budějovice 1:2

Zkušená obrana hostů si výhru pohlídala

Dlouhá série sedmi zápasů bez porážky skončila v duelu s Českými Budějovicemi. Hosté ve Startip Aréně zvítězili 1:2. O čestný úspěch se postaral Martin Šlapák, vyrovnat náš tým už nestihl.

Hosté začali zápas velkou šancí Javorka už v první minutě, ale pak to bylo na dlouhou dobu z ofenzivní stránky všechno. Nutno dodat, že si dobře pohlídali zadní vrátka a tak se naši útočníci téměř neprosazovali.

Ve 22. minutě se podařil centr Divíškovi a Zdeněk Koukal hlavičkoval do růžku branky. Gólman Dynama si na míč však počíhal a vyškrábl na roh. O pár minut později se mohl zapsat do střelecké listiny Martin Šlapák, když dostal ideální nahrávku od Pavla Pilíky. Ke zklamání slušně zaplněného publiky však míč letěl nad branku.

Neujalo se i několik střeleckých pokusů Mariuse Papšyse a tak ve 41. minutě přišla rána z čistého nebe. Sandro se uvolnil ve vápně a předložil před branku míč Němcovi, který otevřel skóre zápasu.

Budějovičtí přišli z kabiny s další gólovou akcí. Řezníček zatáhl míč do šestnáctky a pomocí lehké teče překonal bezmocného Aleše Hrušku podruhé. Náš tým tak musel dotahovat dvoubrankové manko. A to se vůbec nedařilo, hra připomínala spíš křeč a míč se ztrácel v nepřesnostech.

V 62. minutě dostal dobrý centr Zdeněk Koukal, ale nezamířil hlavou přesně. Zlomová situace tak přišla až v 82. minutě. Martin Kraus poslal přesný centr za obranu a kanonýr jara Martin Šlapák se prosadil už pošesté v řade 1:2. Desetiminutovka by mohla stačit na vyrovnání, ale obrana hostů i několik nepřesností nedovolila rozvinout větší tlak a tak nejlepší jarní návštěva odcházela z utkání zklamána.