Aziz Al Masha´an podepsal na dva roky, odchází Pavel Pilík

Se začátkem týdne potvrzuje 1.FK Příbram příchod kuvajtského reprezentačního záložníka Azize Al Masha´ana. Naopak na půlroční hostování odchází do Bohemians Praha dvacetiletý Pavel Pilík.
Čtyřiadvacetiletý záložník Abdulaziz Ahmad Al Masha´an Al Enezi, jak zní celé jeho jméno, naposledy působil v kuvajtském celku Qadsia FC. S naším klubem podepsal dvouletou smlouvu. Hráč, který nastřádal dvanáct reprezentačních startů, zaujal během týdenních testů, kde se předvedl výrazně i v přípravných zápasech. Proti Čáslavi vstřelil branku z přímého kopu. (foto 12-13/a-tym/aziz_al_mashaan/foto01.jpg)(/foto) (kurziva)"Vedení klubu se po poradě s realizačním týmem rozhodlo tohoto hráče angažovat a nabídnout mu smlouvu. V zápasech i trénincích se nám jevil jako velmi zajímavý fotbalista, který by měl mít pro náš tým přínos,"(/kurziva) uvádí generální ředitel Petr Větrovský. Trenér Karol Marko zmiňuje:(kurziva) "Zatím nechci příchody ani odchody výrazně komentovat, všichni hráči jsou na stejné výchozí pozici. Jsme teprve na začátku přípravy."(/kurziva) Šikovný středopolař zkoušel své štěstí již jednou v Evropě, konkrétně v belgickém Mouscronu. Do klubu se však dostal v období, kdy se belgický celek dostal do ekonomických problémů. Přesto svůj sen prosadit se v Evropě, navzdory podmínkám, které měl v Kuvajtu, znovu realizuje a v Gambrinus lize vidí velkou šanci, jak se ukázat. Rozhovor s hráčem přineseme v nejbližší době. Klub také dotáhl hostování zkušeného záložníka Martina Abrahama, který hrál naposledy ligu za vršovické Bohemians 1905. Naopak po posledním přípravném utkání právě s Bohemians Praha vyjednal náš klub hostování na jarní část sezóny pro ofenzivního záložníka Pavla Pilíka. Ten se již v tomto týdnu zapojil do zimní přípravy ve střížkovském celku pod vedením ex-příbramského trenéra Ivana Pihávka. Na hostování také odchází stoper Jan Kvída. Ten už na podzim hostoval v Králově Dvoře, tentokrát zamíří do druholigové Vlašimi. Posledním hráčem, který opouští kádr v období zimní přípravy je talentovaný Ondřej Šípek. Stabilní záložník příbramské Juniorky však nikam neodchází a bude se dál připravovat právě v Juniorce 1.FK. Litevský záložník Marius Papšys si v současnosti hledá angažmá a s příbramským klubem se již nepřipravuje. V jeho případě zatím není žádná transfer karta potvrzena. (kurziva)"Marius po slibném startu se stále nedokázal prosazovat do našeho základního kádru. V jeho případě zde byla i jazyková bariéra, kdy se nedokázal naučit jazyk alespoň pro dorozumění,"(/kurziva) upřesňuje Petr Větrovský.