Ohlédnutí za podzimem „B“ mužstva

Hlavní trenér Tomáš Zápotočný může být spokojený, jeho tým se pohybuje ve středu tabulky a předvádí atraktivní podívanou pro diváky.

Rezerva 1.FK Příbram nastupuje v České fotbalové lize, tedy výkonnostně třetí nejvyšší soutěži, a má za sebou povedený podzim. Po polovině soutěže, tedy odehraných patnácti zápasech, má na svém kontě 21 bodů a nachází se na desátém místě v tabulce.

Do všech utkání zasáhl pouze jeden hráč a tím je Vít Kolář, o jeden start méně pak nasbíral Dominik Vott a Denis Budínský. Nejlepším střelcem se stal Jiří Vlček, který v třinácti utkáních rozvlnil síť soupeře pětkrát. V brance se během podzimu protočili celkem tři brankáři – Smrkovský, Kočí a Bleha.

Tomáš Zápotočný – hlavní trenér „B“ mužstva

Desáté místo, šest výher, tři remízy, šest porážek, jaká byla podzimní sezona vašima očima?

Podzimní sezona byla z mého pohledu vydařená a jsem s ní spokojený. Samozřejmě, že to mohlo být lepší, jelikož některé porážky a remízy byly hloupé, ale jsme mladé mužstvo a to se stává. Je potřeba se vyvarovat laciných gólů.

Jak náročná je aktuálně ČFL, tedy třetí nejvyšší soutěž?

Musím říct, že je hodně náročná a je také znát, když hrajete proti zkušeným týmům, jako je třeba Písek, Vltavín nebo Domažlice, kteří vás potrestají při každé chybičce. Jsem rád, že můžeme hrát takto náročné zápasy, klukům to do budoucna velmi pomůže. Jako to pomohlo mně, když jsem to zažíval na začátku své kariéry v Milíně.

Nyní nás čeká dlouhá pauza, než se soutěž opět rozjede, jaké jsou nyní plány rezervního týmu?

Vůbec nemám radost z tak dlouhé pauzy a myslím si, že to není šťastné řešení a chtělo by to nějak změnit. Nyní budeme ještě přibližně měsíc trénovat a odehrajeme tři přátelské zápasy. Poté dostanou hráči 4 týdny dovolené, ale určitě to nebude, že by jenom odpočívali. Budou muset také něco odběhat a zaměřit se na jiné aktivity sportu, ale fotbal budou moct vypustit z hlavy, aby si odpočinuli a připravili na jarní část sezony.

24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School