Alvir: Cítili jsme, že byla Plzeň k poražení

Ve výborné formě se prezentoval v domácích zápasech Marko Alvir. Co uvedl k utkání s Viktorií Plzeň?

Marko, Tvůj gól bohužel k bodům nevedl, jak si viděl situaci, která vedla k vyrovnávacímu gólu?

Byla to hezká kombinace Honzy Rezka a Martina Zemana z jedné strany na druhou já už jsem jen dal gól, hlavní zásluha patří klukům.

Zdálo se to jako těžká situace na zakončení, bylo to tak?

Nebylo to tak složitý, protože to bylo blízko k brance takže se dalo zakončit dobře.

Druhý poločas byl hodně přerušovaný, rozkouskovaný, plný emocí, čím to podle Tebe bylo?

Myslím, že to mohlo být tím, že jsme cítili, že dnes je Plzeň k poražení. Navíc jsme potom dali gól, který nám nebyl uznán a to vždy vzbudí emoce, i když to ofsajd byl. Soupeř byl taky nervózní, protože po vypadnutí z Evropy potřebují v lize vyhrávat.

Čekali jste, že bude hrát Krmenčík, který odstoupil z minulého ligového zápasu a čekalo se, že bude mít herní pauzu?

Měli jsme nějaké zprávy, že možná nastoupí, ale především nám to bylo při přípravě jedno. Připravovali jsme se na Plzeň jako tým a neměli jsme dvě varianty s Krmenčíkem nebo bez něj.

Výkonem jste v této sezóně po několikáté strhli domácím publikum k hlasitému povzbuzování, vnímáte tuto změnu na hřišti hodně?

Samozřejmě fanoušci jsou v posledních zápasech skvělí a věřím, že naše výkony jim k tomu hlasitému povzbuzování pomáhají.

Nyní nás čeká reprezentační přestávka, bude čas zapracovat na zlepšení výkonu na venkovních hřištích, jak tohle prokletí zlomit?

Musíme být více aktivní a nepouštět tolik soupeře do hry, tak jak se nám to většinou daří doma.