Charitativní sbírka pro paliativní péči zahajuje při dnešním utkání

Spouštíme projekt Fotbal pro všechny generace. První akcí je charitativní sbírka na podporu oddělení paliativního péče Oblastní nemocnice Příbram.

Projekt Fotbal pro všechny generace zahajuje své první aktivity při charitativní podpoře oddělení paliativní péče v Oblastní nemocnici Příbram.
V roce 2024 plánujeme ještě více aktivit například propojení našich fotbalistů se školami nebo komunitní a hudební akce v areálu stadiónu

Při pátečním zápase začíná první aktivita dlouhodobého projektu - Charitativní akce na podporu oddělení paliativní péče v ON Příbram. Stavíme takto virtuálně první most, kterým propojujeme všechny generace a poskytuje podporu těm, kteří ji potřebují. Tentokrát chceme vtáhnout do hry s FK Příbram zejména nejstarší generaci seniorů a pacientů při oddělení paliativní péče v příbramské nemocnici.

Konkrétní kroky v rámci první aktivity projektu Fotbal pro všechny generace

1. zahájení sbírky do charitativních kasiček na domácím utkání Příbram - Žižkov
  2. online aukce dresů a předmětů od současných i bývalých hráčů FK Příbram
  3. návštěvy zástupců FK na oddělení paliativní péče
  4. předání výtěžků sbírky a aukce před vánoci 2023

Více o projektu Fotbal pro všechny generace

Cílem projektu "FOTBAL PRO VŠECHNY GENERACE" je pomocí různých aktivit včetně charitativních propojovat lidi všech generací.

Generace nejmladší - děti

Primárně se zaměřujeme na rozvoj dětí prostřednictvím sportu. Současně nám záleží na jejich vzdělání. I proto spolupracujeme se Základní školou Březové Hory a nově také se soukromou All Stars School. Sport pomáhá dětem udržovat nejen zdravý životní styl. Tréninkovou píli a úsilí i týmovost si přenesou do osobního a pracovního života. Zážitky spojené s fotbalem jim přinesou spoustu pozitivních emocí.

Generace prostřední - dospělí

Komunitní aspekt při návštěvě zápasů v lize i výchova dětí jsou základem fungování naší organizace. Bez rodičovského nasazení u dětí, bez dospělých fanoušků na tribunách nemůže žádný klub existovat. My v FK Příbram si proto všech dospělých nesmírně vážíme. Celá komunita je pro nás v klubu inspirující a jsme rádi, že máme její podporu.

Generace nejstarší - senioři

Vážíme si podpory od nejstarších fanoušků, sledují nás i desítky let. Mnohdy jde i o bývalé hráče, kteří v důchodovém věku mohou stále aktivně fandit doma nebo u nás na stadiónu. Pokud kvůli zdravotním omezením nemohou fyzicky k nám na zápas, my stále víme, že nás sledují a drží nám palce. Často se tak bude dít to, že my přijdeme za nimi nebo pomůžeme s návštěvou našeho stadiónu.

středa 8.5.2024
1.SK Prostějov
04. 05. 2024
Daniel Fišl: Na zápas jsme byli ohromně namotivovaní, ale bohužel to nevyšlo