Cyril Kukla: Raději jsem v akci, než abych čekal na střelu

V seriálu rozhovorů s příbramskými talenty se dostala řada i na prvního zástupce brankářů. Cyril Kukla jistí branku svému týmu ve starších žácích pod vedením trenéra Antonína Baráka. Jaký je fotbal z pohledu posledního hráče v poli, si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.
(otazka)Kdy a jak jsi, Cyrile, začínal s fotbalem?(/otazka) (odpoved)Začínal jsem v Příbram, ne tady, ale na Spartaku. Bylo to v době, kdy jsem byl ve druhé třídě a přivedl mě na fotbal mamky kamarád. Rodiče mě podporují od začátku, líbilo se jim, že nebudu vyrůstat na ulici a že budu mít co dělat. Chytl jsem se toho a baví mě to.(/odpoved) (otazka)A sem na Baník jsi přestoupil kdy?(/otazka) (odpoved)Asi po dvou letech jsem sem přestoupil sám, když tady hledali hráče do mého ročníku.(/odpoved) (otazka)Kdo je Tvým vzorem?(/otazka) (odpoved)Určitě je to Petr Čech, potom Ital Buffon a také Iker Casillas.(/odpoved) (otazka)Kdo Tě při fotbalu nejvíc podporuje?(/otazka) (odpoved)Táta se snaží jezdit na co nejvíc, zatím mu to časově vychází. Dává mi rady, on to vidí jinak, než já na hřišti. Jsem za to rád.(/odpoved) (otazka)Ty jsi tedy gólman. Jak je brankáři, když je vzadu za obranou poněkud osamocen?(/otazka) (odpoved)Pro tým by měl být morální podporou, když se nedaří. Hodně se dá pomoci při standardkách, tým může určitě pozvednout.(/odpoved) (otazka)Patříš mezi ty tišší brankáře nebo hlasitě diriguješ?(/otazka) (odpoved)Spíš je řídím a diriguji.(/odpoved) (otazka)A jak je to s vybíháním anebo poziční hrou na čáře?(/otazka) (odpoved)Je to hra nohama, takže hraji i dál od branky, kdy se snažím s klukama nahrát, pomoct jim založit brejky. Nejsilněji se cítím při standardních situacích. Při nich si i věřím, vysoké míče kolikrát chytnu ani nevím jak, ale věřím si.(/odpoved) (otazka)Máš svoje oblíbené brankářské rukavice?(/otazka) (odpoved)Jedny takové mám, které bych nevyměnil. Je to ale možná jedno, protože je všechno na takové vysoké úrovni, že se to nedá rozlišit.(/odpoved) (otazka)Jaký cíl má Tvůj tým v letošním ročníku soutěže starších žáků?(/otazka) (odpoved)Měli bychom se umístit na konci sezóny lépe než teď na podzim. Zatím jsme na pátém místě a hrajeme poslední kolo tento týden s Libercem. Chtěli bychom alespoň do třetího místa.(/odpoved) (otazka)A co čeká tým přes zimu?(/otazka) (odpoved)Čekají nás halové turnaje, už teď brzo. Přáteláky nás čekají v týdnu, většinou ve středu.(/odpoved) (otazka)Vysvětli odlišnosti v tréninku, kteří mají brankáři?(/otazka) (odpoved)Trénuju vybíhaní na standardky, rychlé pohyby do stran, reflex. Tréninky máme pětkrát v týdnu plus zápas a jsme v našem týmu dva brankáři. (/odpoved) (otazka)Zimní období je pro brankáře těžké, když je mokro a podobně...(/otazka) (odpoved)Není to moc dobrý, hlavně když je zima a sněží. Jsem pak úplně promočený. Musím se pak nějak zahřát, abych nenastydl.(/odpoved) (otazka)Je lepší být pořád v akci?(/otazka) (odpoved)Určitě, než mít dvě, tři akce za zápas.(/odpoved) (otazka)Sleduješ i ligový tým Příbrami? Zaujal Tě nějaký brankář?(/otazka) (odpoved)Tak určitě Krbeček, ale i Slavík je dobrý brankář. Přiučit se dá od nich tím, že člověk odsleduje, jak hrají.(/odpoved) (otazka)Jaké jsou koníčky, které mimo fotbal provozuješ?(/otazka) (odpoved)Někdy sleduji v televizi americký fotbal a někdy si jej jdu zahrát s kamarády. Určitě to může pomoci při získání většího důrazu.(/odpoved) (otazka)A odpočinek?(/otazka) (odpoved)Spíš si radši sednu k televizi, podívám se na seriály, třeba jako Ordinace.(/odpoved) (otazka)K počítači si sedneš občas?(/otazka) (odpoved)Většinou jsem na internetu, píšu si s ostatními. Hry jako fotbalové manažery mě moc nelákají.(/odpoved) (otazka)Jaký máš fotbalový cíl?(/otazka) (odpoved)Nejradši bych se dostal do Anglie, Možná šance je, jezdím na krajské výběry a na republice jsem byl zvolený jako nejlepší gólman a náš tým skončil čtvrtý.(/odpoved) (kurziva)TRENÉR ANTONÍN BARÁK HODNOTÍ: Cyril je maximální kluk do kolektivu a do party. Srandista, který dělá v kabině dobrou náladu. Za poslední dva roky udělal velký krok dopředu co se týče tréninkové morálky. Vloni byl na mistrovství republiky vyhodnocený jako nejlepší gólman ve své věkové kategorii a i proto je velkým příslibem pro příbramský fotbal do budoucna.(/kurziva)
26. 04. 2024
Felix Čejka: Máme plán, který chceme do zápasu přenést