FK VIAGEM PŘÍBRAM

Dárci krve mají v pátek vstup zdarma!

Příbramská nemocnice spustila kampaň s názvem Hrdina je v každém z nás. FK VIAGEM PŘÍBRAM se přidává a uvolňuje vstup na utkání s Chrudimí pro dárce krve.

Krev je bezesporu tou nejvzácnější tekutinou, kterou nelze ničím nahradit. Je potřeba pro záchranu života a zdraví pacientů, na výrobu léků a dalších důležitých věcí. Nemocnice po celém Středočeském kraji se tak zapojily do kampaně Hrdina je v každém z nás, kterou vytvořila Oblastní nemocnice v Příbrami.

Proč darovat krev?

Hlavně proto, že jsi správný člověk, kterému v těle tluče srdce hrdiny. Tvoje rozhodnutí může zachránit lidský život, nebo při nejmenším zdraví. Krev se používá k mnoha různým medicínským účelům a můžeš se spolehnout na to, že ani kapka nepřijde nazmar.

Jak darovat krev?

Je to prosté. Stačí najít v sobě odhodlání, být zdravý a objednat si svůj termín na telefonním čísle odběrového centra. V Příbrami je to 318 641 002. Na samotný odběr pak prosím přijď jen úplně zdravý. S sebou si vezmi doklad totožnosti a průkazku zdravotní pojišťovny. Před darováním nepij alkohol ani nekuř a den předem trochu víc pij. Ráno posnídej netučné jídlo a vypij alespoň půl litru tekutin. Bezpříspěvkovým dárcem krve se může stát každý občan ve věku 18-65 let, u cizinců je nutno doložit potvrzení o trvalém pobytu v ČR a je nutná dobrá komunikace v českém jazyce. O způsobilosti dárce rozhoduje lékař, který se řídí platnými směrnicemi a doporučenými postupy České společnosti pro transfuzní lékařství. Minimální odstup mezi odběry plné krve činí 10 týdnů, ale doporučeny jsou u mužů 4 odběry do roka a u žen 3 odběry plné krve do roka.

Vedení FK VIAGEM PŘÍBRAM se přidává k podpoře Oblastní nemocnici Příbram a každá osoba s průkazem dárce krve má vstup na páteční utkání s Chrudimí zdarma!

Příští zápas
sobota 14.1.2023
Příprava A-tým, přát.
10:00h
FK VIAGEM PŘÍBRAM
FK Zbuzany 1953
Aktuálně na webu
FK Příbram TV
12. 11. 2022
Benson Sakala: Na reprezentaci se těším a věřím, že nastoupím
FanshopAkademie
Generální partner
VIAGEM nemovitostní s.r.o.
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
Město PříbramJAKOFORTUNANIOsport agency a.s.FORTUNA:NÁRODNÍ LIGAROCQUET Production s.r.o.
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
AmadeusDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceINTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.Kuchyně Halaš