David Surmaj: Do jara naskočím v ještě lepší formě

Opora týmu se ohlíží za průběhem sezony, přináší také svůj pohled na měsíce následující.

Davide, když se ještě ohlédneme za podzimní částí sezony. Ty máš velmi příznivou bilanci, když jsi ve dvanácti utkáních vstřelil šest branek. Jak ses cítil v první polovině ročníku?

Když se na bilanci podívám, tak opravdu vypadá příznivě. Musím ale za sebe říct, že nejsem úplně spokojený, protože jsem mohl vstřelit i více gólů. Na druhou stranu všechny ty branky pomohly k ziskům cenných bodů, což je to nejdůležitější a jsem za to moc rád. Na podzim jsem se cítil velmi dobře, dařilo se mě a také týmu, předváděli jsme povedené výkony. Bohužel jsem ale dvakrát kvůli zranění musel mít herní pauzu a oba návraty po zranění pro mě byly složitější. Cítil jsem, že jsem nebyl na svém fotbalovém vrcholu, nyní na tom pracuji a věřím, že do jarní části sezony naskočím v ještě lepší formě.

Čekal jsi po výsledkově nepovedeném startu soutěže, že budeme přes zimu na čele tabulky?

Zřejmě po letní přípravě to málokdo čekal a my hráči také ne, protože se tým teprve sehrával a cítili jsme, že to ještě není takové, jak bychom chtěli hrát. Ale od prvního kola vše do sebe zapadlo a každého soupeře jsme přehrávali, i když je pravda, že nám v úvodu chyběly bodové zisky. Věřil jsem, že tímto způsobem hry se dostaví také výhry, to se později potvrdilo a předvedli jsme vynikající podzim, pro všechny to určitě byla skvělá show. Jsem rád, že mě můj pocit nezklamal a že se opravdu potvrdilo, že nám tento styl hry přinese body.

Nyní probíhá zimní příprava, jak máš rád toto období?

Nikdy jsem ho rád neměl, ale vím, že to je pro fotbal velmi důležité. V minulosti bych to nedokázal absolvovat celé, protože vím, že bych se zranil. Nebyl jsem jednoduše tak dobře připraven, jak jsem nyní. Proto jsem rád, že mohu trénovat v přípravě bez omezení a budu z toho těžit v sezoně. Toto období má rád málokdo, ale k fotbalu to patří a je to potřeba zvládnout.

Když se podíváš směrem do budoucnosti, jak náročné nás čeká jaro?

Jednoznačně náš čeká velmi náročná druhá polovina sezony, ale v kabině si to všichni uvědomujeme. Když se nad tím zpětně zamyslím, tak v létě nás všichni odepisovali z boje o čelní příčky a najednou jsme největší favorité na postup... Cesta ale bude ještě dlouhá a hodně složitá, ale jak jsem říkal, víme co nás čeká a budeme na to připraveni.

Jak se ti spolupracuje v útoku s Tomášem Wágnerem?

To je spíše otázka pro něj. Já jsem nadšený, že s ním mohu spolupracovat. Jsem mu i vděčný, protože mě skvěle přijal a od první chvíle jsem z něj cítil, že věří, že spolu můžeme v útoku fungovat. Já to tak cítil určitě. Poté se to potvrdilo a když po vzájemném zápase řekl trenér Olomouce, že já a Tomáš jsme nejlepší útočné duo v soutěži, tak na tom asi něco bude. Výhodou je také, že si velmi rozumíme i mimo trávník, takže jsem si ani snad nemohl přát lepšího kolegu do útoku.

24. 04. 2024
Fotbalisté Manu Antwi a Vinny Loic Nkwinga byli ve škole All Stars School