Divize je v současné době pro dorostenecké hráče maximum

K aktuální situaci kolem rezervního týmu jsme vyzpovídali jejího trenéra Lubomíra Pružinu.

Pane Pružino, mohl byste se představit fanouškům, kteří vás neznají?

Jako hráč jsem chytal v obou příbramských klubech, na Žižkově a v Písku. Trénoval jsem Vlašim, Dobříš, Spartak Příbram, Tochovice, pět let jsem působil v Rakousku a teď trénuji příbramskou rezervu. Vystudoval jsem FTVS Univerzity Karlovy a jsem doktor pedagogiky.

Do zápasů často nominujete hráče z dorosteneckých kategorií. Jak se s nimi spolupracuje?

S každým dorostencem se spolupracuje dobře, ale někteří mají velké nedostatky v kondici, nasazení, dodržování systému hry a někdy děláme školácké chyby.

I hráči z prvního týmu občas chodí s B týmem hrát. Jakým způsobem komunikujete s realizačním týmem Karla Krejčího?

Spolupráce s realizačním týmem je dobrá, a hlavně vychází z potřeb A týmu, který stále bojuje o postup do první ligy. Hodně je počet hráčů limitován i zdravotním stavem jednotlivých hráčů.

B tým hraje divizi, jak moc je to těžká soutěž a jak je ideální pro hráče, kteří sbírají zkušenosti pro dospělý fotbal?

Divize je v současné době pro dorostenecké hráče maximum v závislosti na jejich výkonnosti. Jinak si myslím, že ideální by byla třetí liga. Na hráčích, kteří hrají častěji divizi, je vidět určitý posun ve výkonech a vnímání fotbalu.

V posledních zápasech jste byl dokonce s A týmem na druholigových utkáních. Co bylo vaší rolí?

Jsem nyní součástí i realizačního týmu Karla Krejčího. Má role je být na blízku k jednotlivým hráčům a jde i o propojení mezi prvním a rezervním týmem. S tímto návrhem přišel sám trenér Krejčí.

pátek 29.3.2024
FC Sellier & Bellot Vlašim
24. 03. 2024
?? FK ANKETA // Haaland nebo Kane, který útočník je populárnější u U15? #fk #pribram #fkpribram