Dominik Kříž si připsal vítězství

Cesta turnajem bohužel smolně končí pro Dominika Kříže již ve skupině.

Beneš (OLO) – Kříž (PRI) 4:1 (3:0)

Olomoucký kapitán Vít Beneš zůstal věrný barvám anglického klubu Manchester United i pro druhý hrací den základní skupiny Datart e:LIGA Challange a znovu se mu to vyplatilo. Jeho prvním soupeřem byl Dominik Kříž z Příbrami, který poprvé v turnaji představil fanouškům tým Borussie Dortmund. Zkušenější Beneš měl po celý první poločas více ze hry a trpělivou hrou si vypracoval důležitý náskok. Skóre otevřel nezvykle hlavou z rohu Greenwood v 24. minutě a druhý gól přidal střelou z hranice vápna Pogba o deset minut později. V poslední minutě první půle utekl Haaland, ale Kříž se se svým zakončením unáhlil. Naopak Rashford trestal hned z protiútoku na druhé straně, když po další pěkné kombinaci zvýšil pro Benešův Manchester už na 3:0. Po změně stran se hra přeci jen trochu vyrovnala. Křížův hlavní střelec Haaland se nakonec trefil, když poslal k tyči odražený míč v 61.minutě – 3:1. V další šanci o deset minut později ale Kříž selhal, a to bylo asi klíčovým momentem zápasu, protože potom už olomoucký reprezentant svého soupeře k ničemu napustil. Naopak v nastaveném čase Rashford do otevřené obrany uzavřel na konečných 4:1 a Beneš se mohl s předstihem radovat z jistého postupu do play-off.

Kopic (PLZ) – Kříž (PRI) 2:3 (1:1)

V dalším duelu se Dominik Kříž představil znovu s Dortmundem v důležitém duelu o postup ze skupiny proti Kopicovi. Ten si logicky vybral vlastní Viktorku a hrál se překvapivě otevřený zápas hned od prvních minut. Kříž nejprve přežil šanci svého soupeře, hned z protiútoku se prosadil po pěkné akci Reus a příbramský zástupce otevřel skóre. Kříž se pak soustředil na hlídání hubeného náskoku. V polovině prvního poločasu možná rozhodčí upřel Plzni pokutový kop, ale tlak Viktorky neustával. Po několika nevyužitých šancích nakonec dokázal Kopic vyrovnat, když se v nastaveném čase prosadil z hranice vápna Beauguel. Slavného momentu se dočkal Kopic deset minut po změně stran, když s vlastní postavou ve hře trestal na 2:1 ohromnou chybu Kříže v rozehrávce. Kříž vsadil na ofenzivnější rozestavení a po těsné kombinaci v pokutovém území srovnal. Kopic vzápětí reagoval také změnou rozestavení, ale ani to mu nepomohlo a Kříž po brance Sancha v 77. minutě otočil skóre na konečných 2:3, čímž oživil své naděje na postup. V posledním duelu překvapivě Kopic zvítězil nad Benešem a Dominik Kříž tak nepostoupil do čtvrfinále.

1.FK Příbram děkuje Dominiku Křížovi za reprezentaci klubu v rámci turnaje Datart e:LIGA Challenge!