Dostat méně branek a sestoupit by bylo horší

Stavební kámen příbramské obrany. To byl stoper Jiří Krejčí, který v sedmadvaceti utkáních hájil nejen defenzivu, ale při standardkách i zaměstnával soupeře. Jak viděl sezónu v zelenočerném?
(otazka)Jirko, jak bys hodnotil uplynulou sezónu, kterou jsi celou odehrál v příbramských barvách?(/otazka) Sezóna dopadla i přes závěrečný neúspěch dobře, protože primární cíl byl: "zachránit se". Pro mě osobně to byl povedený rok, protože rok předtím jsem vůbec za chlapy fotbal nehrál při působení v Rumunsku. Proto jsem se chtěl vrátit a restartovat kariéru. To se podařilo. (otazka)Prodloužíš své angažmá v Příbrami nebo máš i další nabídky?(/otazka) Během jara jsem dostal nabídku od vedení na prodloužení, nicméně zatím jsem ještě neprodloužil. Mám několik dalších nabídek a jednám s dalším kluby v Čechách i zahraničí. (otazka)Během sezóny jsme hráli hodně ofenzivně, nevadilo ti, že naše skóre díky výrazné ofenzivě často trpělo?(/otazka) Asi není důležité, kolik gólů jsme dostali. Sice každého netěší, kolik jsme dostávali gólů, ale důležitější je, že jsme v lize. Kdybychom dostali jen 12 gólů a spadli bychom, tak by to byl diametrálně odlišný úhel pohledu. Je jasné, že se na defenzívě musí zapracovat. A nebo když dostaneme góly musíme i další přidat. Ale také musím říct, že jsme měli asi osm zápasů s čistým kontem a to není špatné. (otazka)Ve kterých utkáních jsi měl možnost skórovat a neproměněná šance tě mrzela?(/otazka) Pár takových bylo, kde jsem to měl proměnit, hlavně s Hradcem doma, nebo na Bohemce. Byly by to body do plusu nejen pro nás, ale i pro mé osobní statistiky. Asi mi chyběl důraz. (otazka)Která utkání bys naopak nejradši zapomněl?(/otazka) V Budějovicích, kdy jsem po standardkách dvakrát neuhlídal Lengyela nebo poslední dvě jarní - s Plzní a Ostravou. (otazka)Jak se ti hrálo s tvými spoluhráči ze stoperské dvojice - zejména Lukášem Hejdou na podzim a Milanem Mišůnem v jarní části soutěže?(/otazka) Musím říct, že se všemi se hrálo dobře, ale s Lukášem jsme toho odehráli nejvíc i díky letní přípravě a proto naše spolupráce vypadala nejlíp. Pro "Myšáka" byla škoda, že se zranil na soustředění a vypadl z rytmu. Když se dostal v závěru sezóny do hry, tak jsme dostávali hodně gólů. Ten konec jsem ale měl zvládnout líp, i když bránění je otázka celého mužstva. (otazka)Takže od Aleše Hrušky jste si za obdržené góly jako stopeři občas vyslechli pořádnou spršku "připomínek"...(/otazka) Fotbal není to hra pro baleríny, takže tam peprný slova padají. Nedá se Alešovi ani divit. Kolikrát jej nevnímáme, když on hru zezadu nějak vidí a cítí. A když musíme zpozornět, tak to občas jde, až když se nadává. (otazka)Jaké utkání bys z celé sezóny vyzdvihl jako to, na které se jen tak nedá zapomenout?(/otazka) Nevím zda překvapím, ale vyberu hned tři. Výhra nad Plzní, první příbramské vítězství na Spartě a z hlediska atraktivity zápas v Olomouci. (otazka)V čem bylo to utkání se Sigmou specifické, že se zrodil právě takový výsledek?(/otazka) Olomouc hrála celé jaro v pohodě. Říkali jsme si, že ten zápas by nám mohl sedět, protože v té době se nám všem kombinačně dařilo. Shodou okolností výsledku nahrál i lehký deštík, zrychlil hru a proto souhra vycházela oběma týmům. Pak ten fotbal vypadal tak, jak vypadal. (otazka)Dostávám se i k trenérovi. Jaké to bylo, když mančaft, který byl v médiích na sestup, převzal pro mnohé neznámý trenér, který neměl v lize zkušenosti?(/otazka) Během přípravy jsme výsledky neměli a čekali jsme, co bude. Zlomilo se to dvěma dobrými utkáními se Slováckem i otočeným zápasem se Žižkovem. Mančaft najednou dostal impulz, že to jde. Začátek sezóny byl důležitý, najednou si všichni věřili v tréninku a to pak kluci přenesli i do mistrovských zápasů. A ten ohlas médií se pak také objevil. Kluci pochopili, že to tak je lepší. A i když občas přijde nakládačka, tak takhle se to musí zkoušet. I proto jsme vyhrávali a hráli atraktivní fotbal. (otazka)A co bys řekl na Příbram jako klub za ten rok působení? Překvapil tě v něčem?(/otazka) Před rokem mě všichni varovali, jaké budu mít problémy s financemi. Musím říct, že takhle seriózní klub jsem vůbec nepotkal ani v Čechách ani v cizině. Tady výplata přišla vždycky správně, a to je základ, aby hráč byl v klidu a mohl předvádět dobré výkony. A ještě jedna věc. Tady jsme skoro pořád trénovali na hlavním hřišti. To bylo skvělé a překvapilo mě to. Například v Jablonci jsme se tam dostali jednou za čtrnáct dní.