Dramé: Zatím se připravujeme a dál se uvidí

Soufi Dramé v době karantény ukázal, že se v Příbrami umí adaptovat. Kde všude byl? A jak se mu trénuje pod novým trenérem?

Ty jsi strávil celé období bez společných tréninku tady v Příbrami? Jak jsi kromě trénování trávil běžný den?

Ano, celou dobu jsem byl v Příbrami a měl jsem víc času se tu projít. Navštívil jsem Solenickou podkovu. Velmi krasné místo. Jednou jsem byl také u Vltavy, párkrát jsem na kole zajel do lesů, byl jsem třeba v Brdech u vodní nádrže Pilská.

Kam nejčastěji jdeš, když můžeš jít ven mimo fotbal?

Musím říct, že nejčastěji jezdím do Prahy. Mám tam hodně známých z fotbalu, takže jsem spíš tam. Tedy když mám volno a mohu jít ven.

Jak jsi vyřešil kontakt s rodinou? Předpokládám, že jste na dálku online. Voláte si často?

Ano, mám velkou rodinou. Tři bratry a čtyři sestry, takže často jsem s nimi v kontaktu přes sociální média, FaceTime i WhatsApp. Stejně tak s mamkou a taťkou, často si zavoláme. Určitě jsme pořád v kontaktu, u nás doma všichni žijí spolu, tak někdy stačí volat jen jednomu a můžu mluvit se všemi.

Teď už máte tréninky společně, co trénujete především?

Jako ještě společně úplně nejsme. Pořád jsme jen ve skupinách a děláme hodně přípravných cvičení, nějaké kombinace a taktiku.

Změna trenéra je další téma. Jak vnímáš nového kouče Pavla Horvátha?

Současná situace může novému trenérovi nakonec vyhovovat, máme víc času se připravit na to, co od nás očekává, a může se adaptovat se s týmem. Myslím si, že co nás trenér naučí teď, tak nám pomůže dohrát ligu velmi dobře. A když se hrát nebude, tak to bude slušný základ pro další progres v budoucnosti.

Tvůj osobní tip na to, zda fotbal začne?

To opravdu vůbec nedokážu říct, jestli jo nebo ne. Prostě se připravujeme a uvidíme.

Ve Francii sezonu ukončili. Mělo by se čekat jako čekáte teď vy, nebo by se mělo rozhodnout rychleji?

Je to tak. Ve Francii ukončili sezónu, ale tam ta situace je horší než tady, a proto nechtěli riskovat. Také hledali varianty, dlouho čekali, ale i kdyby čekali delší dobu, tak by se asi moc nezměnilo.

Město PříbramFORTUNA:LIGAFORTUNANikeNIOsport agency a.s.11teamsports
AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKobas s.r.o.KOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýOKNOPLASTIK s.r.o.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Shaft stavby Praha s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Auto Černý spol. s r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartnersNANOPLM+ s.r.o.