FK VIAGEM PŘÍBRAM

FAČR pořádá seminář o bezpečnosti sportu

Fotbalová asociace České republiky pořádá společně s Unií českých fotbalových trenérů veřejně přístupný seminář Bezpečnost sportu a týmová dynamika.

Uskuteční se ve středu 22. června 2022 od 9.00 do 17.00 v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře v Praze.

FAČR pokračuje ve svém dlouhodobém programu ochrany dětí ve sportu.Jeho další částí bude odborný seminář zaměřující se na bezpečnost sportu v souvislosti s dynamikou vztahů ve sportovním týmu. Seminář je veřejně přístupný a zváni jsou především trenéři a rodiče sportujících dětí.

„Vidím obrovský význam ve vzdělávání dětí, nejenom ve škole, ale i ve sportu, aby věděly, jak předcházet problémům,“ vysvětlil Verner Lička, prezident Unie českých fotbalových trenérů.

Fotbalová asociace do projektu samozřejmě zapojuje psychology a velká fotbalová jména. Na podzim plánuje přizvat k úsilí udělat sport bezpečným i další sportovní svazy. Jde o další krok po velmi úspěšném trenérském manuálu.

„Sport významně pomáhá rozvoji duševního zdraví, dítě se učí, že v životě je řád a systém velmi důležitý. Pozitivní přijetí trenérského manuálu na podzim loňského roku bylo ještě větší, než jsme čekali – trenéři se velmi aktivně zapojují, více si všímají a učí se reagovat na případné psychické problémy dětí. Naším dalším krokem bude propojení co největšího počtu sportovních svazů – děti jsou nejohroženější skupina, musíme je chránit,“uvedla Michaela Veselá, manažerka sociálních projektů FAČR.

Mládež patří k nejohroženější skupině, která se v rámci české fotbalové rodiny pohybuje, a FAČR usiluje o to, aby pro ni fotbalové prostředí bylo vždy bezpečné a poskytovalo možnost úplného kladného prožitku.Klíčovou částí programu Ochrana dětí tak bylo i zřízení Centra pro ochranu dětí v rámci fotbalového prostředí.

V pěti tematických celcích na semináři vystoupí šest lektorů.Martin Daněk, sportovní ředitel FK Třebíč a mentální kouč A týmu florbalové reprezentace, s Markem Vojtou, asistentem trenéra A týmu florbalové reprezentace, promluví o budování vítězného týmu. Martin Vlk, šéftrenér sportovního střediska mládeže Mladá Boleslav, bývalý sportovní ředitel Calgary West a člen mezinárodní výzkumné skupiny EU v oboru aplikace Ekologické dynamiky ve sportu, vzdělávání a rehabilitace, přednese téma transformačního koučinku.

Práci sportovního psychologa v mládežnické akademii vysvětlí Martin Macháček, sportovní psycholog a trenér akademie Slavie Praha. Lektor FAČR Otmar Litera vystoupí s příspěvkem o mapování vztahů ve skupině. Michaela Veselá a psycholožka Regina Jandová, specialistka Linky bezpečí, promluví právě o Manuálu pro rodiče, trenéry, děti a o Lince bezpečí. FAČR na vzniku manuálu spolupracovala s Linkou bezpečí. Koncem minulého roku pak přišla s komplexním programem ochrany dětí a založila Centrum ochrany dětí FAČR, které péči o dodržování bezpečného prostředí pro děti v rámci celého fotbalového hnutí koordinuje.

„Pro mě bezpečný sport znamená radost a úsměv jak trenérů, tak hráčů, štěstí, euforii, všechno, co sport přináší. Trenéři, nezapomeňme, hráč je tak dobrý, jak je dobrý trenér,“ říká fotbalový internacionál Karel Poborský, ředitel Úseku Elitní mládeže FAČR.

Program semináře

 • 8:30 – 9:00 Prezence
 • 9:00 – 9:10 Představení semináře – O. Litera, M. Veselá
 • 9:15 – 10:30 Budování vítězného týmu

Martin Daněk: Sportovní ředitel FK Třebíč, mentální kouč A týmu florbalové reprezentace, 2x mistr světa s juniorskou florbalovou reprezentací

Marek Vojta: Trenér a sportovní ředitel ACEMA Sparta Praha, asistent trenéra A týmu florbalové reprezentace, 2x mistr světa s juniorskou florbalovou reprezentací

 • 10:30 – 10:45 Coffee break
 • 10:45 – 12:00 Transformační koučink

Martin Vlk: Šéftrenér SpSM Mladá Boleslav, bývalý sportovní ředitel Calgary West, člen mezinárodní výzkumné skupiny pod hlavičkou EU v oboru aplikace Ekologické dynamiky ve sportu, vzdělávání a rehabilitace

 • 12:00 – 13:00 Oběd
 • 13:00 – 14:15 Práce sportovního psychologa v mládežnické akademii

Martin Macháček: Sportovní psycholog a trenér akademie Slavia Praha

 • 14:15 – 14:30 Coffee break
 • 14:30 – 15:00 Mapování vztahů ve skupině

Otmar Litera: Lektor FAČR, člen KM FAČR, mentální kouč juniorské florbalové reprezentace

 • 15:00 – 16:30 Manuál pro rodiče, trenéry, děti a Linka bezpečí

Michaela Veselá: Manažerka sociálních projektů FAČR, Vedoucí centra ochrany dětí FAČR

Regina Jandová: Psycholožka, specialistka PR a komunikace Linky bezpečí, bývalá tisková mluvčí Baníku Ostrava

 • 16:30 – 17:00 Ukončení semináře

Více informací a možnost přihlášky zde! www.ucft.eu

Příští zápas
čtvrtek 1.6.2023
FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, B1
17:30h
FK VIAGEM PŘÍBRAM
FK Pardubice
Aktuálně na webu
FK Příbram TV
30. 05. 2023
Baráž s Pardubicemi ??1.6. 17:30 ?? doma - 4.6. 17:00 ? venku stadión Pardubice???
FanshopAkademie
Generální partner
VIAGEM nemovitostní s.r.o.
Prémiový partner
Tipsport
Hlavní partneři
Město PříbramJAKOFORTUNANIOsport agency a.s.FORTUNA:NÁRODNÍ LIGAROCQUET Production s.r.o.
Mediální partneři
Pribram.czRock RádioNáš REGION
Partneři
AmadeusDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Nábytek NovotnýPBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovoceINTERNATIONAL SPORT MANAGEMENT s.r.o.Protecton s.r.o.Chovanec Sport Agency, a.s.Kuchyně HalašDexterity Services s.r.o.Olympia FitnessB&B commercial activity s.r.o.