FORTUNA:LIGA FINÁLE

Blíží se první ročník nadstavby a my přinášíme další zajímavé informace, co je potřeba vědět.

Tabulky v nadstavbové části se počítají od nuly?

Ne, ve Skupině o titul i ve Skupině o záchranu se pokračuje s tabulkami ze základní části a všechny týmy vstupují do dalších bojů s bodovým ziskem, kterého dosáhly během prvních třiceti kol. Pokud tedy například tým X získal v základní části 60 bodů, do nadstavbové části vstupuje s tímto počtem bodů a další body během nadstavby se mu k tomu přičítají.

Jak je to s kartami? Po kolika žlutých kartách dostane hráč stopku v nadstavbě?

V průběhu nadstavby se snižuje tento limit počtu žlutých karet na polovinu, tedy už po dvou žlutých kartách nasbíraných během utkání FINÁLE FORTUNA:LIGY dostane hráč automaticky stop na jedno utkání. Pokud se mu podaří nasbírat čtyři žluté karty, dostane trest na dvě soutěžní utkání. To platí i pro kvalifikační utkání o účast v Evropské lize. Naopak tyto disciplinární tresty se nepřenášejí do baráže ani do příštího soutěžního ročníku.

A jak je to s tresty za žluté karty po skončení základní části?

Disciplinární tresty za opakované žluté karty se hráčům do nadstavbové části soutěže nepřenášejí. Jinak řečeno hráči jdou do FINÁLE FORTUNA:LIGY s čistým štítem a nulovou bilancí žlutých karet. To se však netýká disciplinárních trestů za vyloučení včetně těch, ke kterým dojde třeba ve třicátém kole základní části.

Co rozhoduje o pořadí v případě rovnosti bodů ve Skupině o záchranu?

V tomto případě se upřednostňují výkony a bilance v dlouhodobé základní části soutěže. Pokud budou mít dva nebo více týmů po dohrání Skupiny o titul nebo Skupiny o záchranu stejný počet bodů, tak konečné pořadí mezi nimi určí pozice, které měly týmy po základní části, a to včetně posuzování jejich vzájemných zápasů či skóre během základní části.

Jak je to s termíny jednotlivých utkání?

Upřesnění termínů jednotlivých utkání je stanoveno s předstihem a pořadí týmů po základní části na něj tedy nemá žádný vliv. S výjimkou jednoho vloženého kola Skupiny o titul a Skupiny o záchranu a prvních dvou zápasů baráže se odehrají všechna utkání během víkendu (pátek až neděle) ve standardních časech.

Při stavbě harmonogramu utkání byl brán ohled na rovnoměrné rozložení sil pro jednotlivé týmy a současně zájmy fanoušků, aby mohli osobně na stadionech nebo u TV obrazovek shlédnout maximální počet zápasů.

AmadeusCentrum podlahGet movingČeskomoravský beton, a.sDŘEVOVÝROBA WIMMER s.r.o.Halex - SchauenbergKobas s.r.o.KOBERCE BRENO, spol. s r.o.Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.Maso Brejcha s.r.o.Nábytek NovotnýOKNOPLASTIK s.r.o.PBtisk s.r.o.RH SERVIS PŘÍBRAM s.r.o.Shaft stavby Praha s.r.o.Středočeský krajSVZ Centrum s.r.o.KOSTA Příbram s.r.o.Taxi PříbramRozvoz čerstvé zeleniny a ovocePartners