Generálka v obranných řadách

Příbramské obranné řady doznají před další sezónou výrazné obměny. Se Stanislavem Nohýnkem a Markem Plašilem je na odchodu i Jakub Štochl.
Obránce Stanislav Nohýnek, který v klubu působil už od malička, si zvolil cestu hledání jiného angažmá a v Příbrami novou smlouvu již neprodloužil. Podobně tak učinil i krajní bek Marek Plašil, který se po několikaletém působení v našem klubu rozhodl pro jiné fotbalové působiště. Čerstvou novinkou je připravovaný odchod Jakuba Štochla do jednoho z momentálně nejlepších českých klubů - FK Jablonec. Manažer hráče Ondřej Chovanec tuto informaci již s předstihem uveřejnil na svých stránkách. Klub tuto informaci může potvrdit s tím, že jednání o přestupu ještě nejsou definitivně uzavřena. Petr Větrovský, ředitel klubu, slibuje: (kurziva)"Samozřejmě bez obránců hrát ligu nebudeme, takže nás čeká náročný úkol sehnat adekvátní náhradu do obrany. Všichni odcházející kluci odvedli vynikající práci pro náš klub a zejména talentovanému Jakubovi Štochlovi nechceme bránit v dalším kroku v jeho fotbalové kariéře. Nyní je slyšet samozřejmě o odchodech, ale my máme do začátku přípravy víc než dva týdny, ve kterých budeme intenzivně jednat i o příchodech."(/kurziva) Česká Gambrinus liga je plná hráčů, kteří prošli příbramským klubem a nyní patří mezi hvězdy nejvyšší české soutěže. (kurziva)"Zájem o naše hráče je důkazem naší dobré práce s mladými talenty, kterým dáváme šanci hrát nejvyšší českou soutěž. Jelikož jsou přestupy důležitou příjmovou složkou v rozpočtu klubu, výhodným nabídkám pro náš klub se nemůžeme bránit,"(/kurziva) připomíná Petr Větrovský. Trenéra Davida Vavrušku a jeho asistenty čeká velice náročný úkol a to sestavení zcela nové obranné čtveřice, která se odchodem zmíněných hráčů po téměř čtyřech letech rozpadá.
26. 04. 2024
Felix Čejka: Máme plán, který chceme do zápasu přenést