Hráč kola Daniel Černý: Fotbalu jsem dříve nedával všechno

Před necelými pěti lety debutoval v první lize v dresu plzeňské Viktorie, která se ve stejné sezoně stala poprvé mistrem. Nyní se ale Daniel Černý, tehdy velký talent západočeského celku, probíjí zpátky na výsluní v Příbrami.
Po zranění se třiadvacetiletý útočník dal přes letní pauzu dohromady a nyní v prvním ostrém startu za juniorku Středočechů dal o sobě hned pořádně vědět, když vstřelil dvě branky právě do sítě svého mateřského klubu. (otazka)Jaké to bylo po dlouhé době naskočit zpátky na trávníky?(/otazka) (odpoved)V první chvíli jsem měl ohromnou radost, že jsem zpátky. Kvůli zlomenině zánártní kůstky jsem tři měsíce nehrál, hodně jsem se proto těšil na zápas. Už skoro měsíc jsem trénoval sám a teď s kluky týden a půl. Nemohl jsem se proto dočkat, až nastoupím. Navíc to bylo proti Plzni, kde jsem fotbalově vyrůstal. Měl jsem tedy o motivaci postaráno.(/odpoved) (otazka)Věřil jsi, že by se ti mohlo hned střelecky dařit?(/otazka) (odpoved)Moc jsem tomu nevěřil. Říkal jsem si, že se jedná o první zápas, hlavně jsem chtěl hrát v klidu a nezranit se. Bylo to ale super, když mi to tam začalo padat, navíc hned ze začátku.(/odpoved) (otazka)Útočil jsi i na hattrick, když jsi měl ještě vyloženější šance než při prvních dvou brankách. Mrzelo tě, že jsi ještě nepřidal jeden gól?(/otazka) (odpoved)Mrzí mě především situace z malého vápna, kdy jsem tam místo toho, abych to kopl bodlem, nebo něčím jiným, tak jsem tam spekuloval, co s tím. To měl být určitě gól, což jsem si vyslechl od trenéra.(/odpoved) (otazka)Přesto dvě branky v konečném součtu určitě potěší?(/otazka) (odpoved)Je to pro mě super začátek. Povedl se mi první zápas a mám hned větší chuť do fotbalu.(/odpoved) (otazka)Co jsi říkal na divoké utkání proti Plzni, které nakonec přineslo osm branek s konečným výsledkem 4:4?(/otazka) (odpoved)Já jsem Juniorskou ligu dlouhou dobu nehrál, bylo to pro mě úplně něco jiného. Příliš se tady nebrání a hraje se hodně dopředu. Dělají se chyby vzadu, jelikož zde hrají mladí kluci. Jinak musím říct, že na fyzičku je to náročné. Pro mě je lepší absolvovat takové zápasy než trénovat.(/odpoved) (otazka)O tři body jste přišli až v samotném závěru z penalty. Zamrzelo to?(/otazka) (odpoved)Samozřejmě. My jsme před samotnou situací měli roh, který jsme chtěli rozehrát nakrátko, a udržet balon u vápna Plzně. Bohužel potom přišel dlouhý míč do vápna, což byla blbost. Následně přišel dlouhý nákop, prohrané dva souboje a penalta, která byla jasná.(/odpoved) (otazka)Ve třiadvaceti letech máš už za sebou poměrně pestrou kariéru. Už před pěti lety jsi debutoval v lize. Jak na to vzpomínáš?(/otazka) (odpoved)Na to se nedá zapomenout. Byl to pro mě splněný sen, který mám nadále v hlavě. První start v lize se nikdy nesmaže. Bylo to ještě za pane Vrby, který se teď do Plzně vrátil.(/odpoved) (otazka)Byl jsi brán v Plzni jako velký talent...(/otazka) (odpoved)Bohužel jsem si myslel, že vše přijde asi samo. Potom přišel celkem ústup z mé strany. Něco udělala také zranění, ale především jsem fotbalu nedával všechno. Musím říct popravdě, že jsem mohl nějaké věci udělat jinak. Nyní se to proto snažíme dát s panem Csaplárem v Příbrami do kupy.(/odpoved) (otazka)Absolvoval jsi i poměrně hodně hostování. Jaké to pro tebe bylo měnit prakticky každý půl rok klub?(/otazka) (odpoved)Ze začátku to příliš příjemné nebylo. Šel jsem na Žižkov, kde jsem zažil dobu, kdy nechodily peníze. Byl jsem z toho celkem vyjukaný, první zkušenost s dospělým fotbalem a hned taková situace. V osmnácti letech mě to překvapilo. Následoval Třinec, kde to rovněž nebyl povedený půlrok. Bylo to hodně daleko od Plzně, a i přišlo zranění.(/odpoved) (otazka)Provázejí tě hodně zdravotní problémy?(/otazka) (odpoved)Až do dorostu jsem neměl jakýkoliv problém. Bohužel poté se zranění začala nabalovat. Třikrát jsem už měl zlomenou právě zánártní kůstku, nějaké potíže jsem měl i s koleny.(/odpoved) (otazka)V létě jsi přešel do Příbrami.(/otazka) (odpoved)V Plzni mi končila smlouva a ani nepřišla nějaká nabídka, že by ji chtěli prodloužit. Kontaktovali jsme pana Csaplára a on říkal, že bychom to mohli zkusit. Já se přesto po zranění připravoval dva měsíce sám, smlouvu jsem podepisoval až teprve tento měsíc. Myslím si, že jsem si vybral dobře. Pokud bych zůstal v Domažlicích, přece jenom bych už asi neměl tolik šancí se posunout výše. Nyní naopak se může ukázat o soutěž výš. Přesto je ale v Příbrami poměrně velká konkurence. Nyní ještě navíc přišel Tonda Fantiš. Nebude proto jednoduché se prosadit. Musím tvrdě makat a věřit, že nějaká šance přijde a využiji ji.(/odpoved) (foto 17-18/a-tym/daniel_cerny_hrac_kola/foto01.jpg)(/foto)